Agata Kornhauser–Duda spotkała się z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej działającymi w Stowarzyszeniu „Łączy nas granica”.
Agata Kornhauser-Duda: Zapraszam wszystkich słuchaczy Programu Pierwszego Polskiego Radia, a także wszystkich ludzi dobrej woli, by włączyli się w akcję „Choinki Jedynki”.
Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM - The Spouses of Heads of Mission) w tym roku po raz czternasty zorganizowało charytatywny kiermasz świąteczny. Do organizatorów i uczestników wydarzenia Pierwsza Dama zwróciła się ze słowami wdzięczności i wsparcia.
W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Agaty Kornhauser–Dudy z Edwardem Długajem, prezesem oraz Mieczysławem Barańskim, współzałożycielem Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz–Olszewskiej.
Agata Kornhauser–Duda przekazała prace, które trafią na licytację w audycji „Cztery pory roku” w ramach akcji charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia „Choinki Jedynki”.
Pierwsza Dama przyjechała do Republiki Mołdawii z akcją Pomocy Polakom na Wschodzie. – Chcemy dotrzeć do najbardziej potrzebujących polskich rodzin – mówiła w Kiszyniowie.
W ramach akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie” Małżonka Prezydenta przybyła do Republiki Mołdawii. Wizytę rozpoczęła od spotkania z nauczycielami języka polskiego, z którymi rozmawiała m.in. o nauczaniu języka, działalności polonijnej i promowaniu wizerunku Polski za granicą.
– Życzę wszystkim dzieciom, które będą się tutaj bawiły i uczyły, aby czas spędzony w żłobku oraz w przedszkolu był częścią prawdziwie szczęśliwego i beztroskiego dzieciństwa – napisała Pierwsza Dama.
Podczas uroczystej gali Andrzej Duda po raz szósty wręczył Nagrody „Dla Dobra Wspólnego”. – Drobny gest wykonany wobec drugiego człowieka ma nieraz zupełnie niespodziewaną moc – podkreślił Prezydent.
„Ostatki w polskiej tradycji” – to temat przewodni II edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.
Polska przekazała Macedonii Płn. transzę 200 000 szczepionek przeciw Covid–19. Agata Kornhauser–Duda wyraziła nadzieję, że donacja przyczyni się do międzynarodowej walki z pandemią.
Małżonki Prezydentów Polski i Republiki Macedonii Płn. odwiedziły siedzibę Czerwonego Krzyża w Skopje.
Pierwsze Damy Polski i Republiki Macedonii Płn. odwiedziły Centrum Holocaustu w Skopje. Muzeum upamiętnia 7148 Żydów z Macedonii Północnej deportowanych i zamordowanych w nazistowskim obozie zagłady w Treblince.
Pierwsze Damy Polski i Macedonii Północnej odwiedziły centrum młodzieżowe Mladi Hub. Panie dołączyły do uczestników warsztatów oraz wzięły udział w pakowaniu paczek żywnościowych.
Podczas wizyty Pary Prezydenckiej w Republice Macedonii Północnej Agata Kornhauser–Duda spotkała się z podopiecznymi Stowarzyszenia Osób Niewidomych w Skopje oraz ich rodzicami.

Inicjatywy

Inicjatywy