Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Pierwszą Damą Lidiją Đukanović, która następnie zaprosiła swojego gościa do odwiedzenia Muzeum Etnograficznego oraz Muzeum Króla Mikołaja.
Omówienie sytuacji na polsko-białoruskiej granicy oraz wyrażenie wsparcia dla unijnych aspiracji Czarnogóry to główne cele spotkania Prezydentów Polski i Czarnogóry Andrzeja Dudy i Milo Djukanovića.
Agata Kornhauser-Duda z okazji Światowego Dnia Wcześniaka: Składam najlepsze życzenia wszystkim dzieciom urodzonym przed terminem oraz ich dzielnym rodzicom. Gorąco dziękuję także lekarzom i pielęgniarkom, którzy niosą ratunek wcześniakom.
W stolicy Czarnogóry znajduje się Centrum Don Bosko, w którym opiekę i możliwość nauki znajduje kilkaset dzieci i nastolatków, zwłaszcza z tzw. trudnych środowisk. Ośrodek prowadzony przez Księży Salezjanów odwiedziła Agata Kornhauser-Duda.
17 listopada z inicjatywy Pierwszej Damy Pałac Prezydencki został podświetlony na fioletowo na znak solidarności z wcześniakami.
– Cieszę się, że w imieniu Polski mogę przekazać drugą transzę szczepionek firmy Pfizer – mówiła w Podgoricy Agata Kornhauser-Duda.
W Ambasadzie RP w Podgoricy Prezydent Andrzej Duda wyróżnił przedstawicieli czarnogórskiej Polonii. Spotkanie z rodakami to jeden z punktów trwającej do jutra wizyty Pary Prezydenckiej w Czarnogórze.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką przybyli we wtorek wieczorem do Czarnogóry, gdzie polski przywódca spotka się z m.in. z Prezydentem tego kraju Milo Djukanoviciem. W czwartek Para Prezydencka uda się do Macedonii Północnej.
Pierwszą Damę odwiedzili podopieczni i opiekunowie Stowarzyszenia Św. Celestyna w Mikoszewie, które zajmuje się działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych, jak również pomocą społeczną czy aktywizacją zawodową osób z niepełnosprawnościami.
W Światowym i Ogólnopolskim Dniu Seniora Agata Kornhauser-Duda ogłosiła Konkurs „Razem dla Seniorów”. – Jesień życia to czas, w którym Seniorzy mogą być aktywni, uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach – zaznaczyła Pierwsza Dama.
– Wolność zawdzięczamy sobie sami. To był zbieg wydarzeń i okoliczności historycznych, niektórzy mówią – cud. Ale to było także męstwo, nieustępliwość, głęboka wiara w to, że Polska wróci na mapę – mówił Prezydent RP..
Prezydent RP wręczył odznaczenia osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Orderami Orła Białego zostali uhonorowani: Joanna Duda-Gwiazda, Leszek Długosz, ks. Stanisław Małkowski i Jan Polkowski.
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości Małżonka Prezydenta wspólnie z Fundacją Nie zapomnij o nas i Stowarzyszeniem Odra-Niemen odwiedziła warszawskich Kombatantów.
Pierwsza Dama gościła ministra Pawła Wdówika, Krzysztofa Michałkiewicza i Adama Zawisnego. Spotkanie było następstwem konferencji o dostępności do informacji dla osób niepełnosprawnych, która odbyło się w Wilnie.
Przed Narodowym Świętem Niepodległości Małżonka Prezydenta zaprosiła dzieci do wspólnego przygotowania kotylionów. W Pałacu Prezydenckim spotkała się z uczennicami klasy 4 SP Strumienie w Józefowie.

Inicjatywy

Inicjatywy