Menu rozwijane

Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia! – napisał Prezydent Andrzej Duda, przekazując wraz z Małżonką życzenia tegorocznym maturzystom.
Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli dziś udział w uroczystościach z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Prezydent apeluje o wywieszanie flag.
Andrzej Duda: Wierzę w to głęboko, że Ukraina zwycięży. Wierzę w to głęboko, że będziecie żyli w pokoju i spokoju, kto wie – może w ojczyźnie mocniejszej niż kiedykolwiek do tej pory.
W Chrzypsku Wielkim Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wzięli udział w XII Międzynarodowych Targach Tulipanów, podczas których nową odmianę tulipana nazwano imieniem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.
W przededniu 2 maja – Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Pierwsza Dama odwiedziła naszych rodaków mieszkających na Ukrainie. To bardzo ważny gest Pani Prezydentowej – mówił minister Adam Kwiatkowski na antenie Radia Maryja.
Agata Kornhauser–Duda złożyła wizytę w Kamieńcu Podolskim, gdzie spotkała się z mieszkającymi tam Polakami i osobami polskiego pochodzenia, w tym duchowieństwem. Małżonka Prezydenta przekazała pomoc rzeczową, która dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu polskich firm, organizacji oraz instytucji państwowych, od wybuchu wojny systematycznie trafia do potrzebujących w Ukrainie.
Pierwsza Dama złożyła wizytę w Kamieńcu Podolskim, gdzie przekazała pomoc rzeczową zorganizowaną przez Kancelarię Prezydenta RP. Spotkała się także z przebywającymi pod opieką Ojców Paulinów uchodźcami.
Najnowszy transport trafił do organizacji charytatywnych działających w Kamieńcu Podolskim i winnickim okręgu konsularnym. Małżonka Prezydenta uczestniczyła w przygotowaniach transportu w Polsce oraz odwiedziła Kamieniec Podolski, by tam spotkać się z uchodźcami oraz zamieszkującymi te tereny Polakami i osobami polskiego pochodzenia. 
W Kamieńcu Podolskim w Ukrainie Małżonka Prezydenta spotkała się z przedstawicielami władz lokalnych. Z reprezentantami władzy obwodowej i merem miasta  Pierwsza Dama rozmawiała przede wszystkim o sytuacji w regionie i potrzebach jego mieszkańców
Podczas wizyty w Rumunii Agata Kornhauser–Duda spotkała się z mieszkającymi tam Polakami. Towarzyszący Pierwszej Damie Sekretarz Stanu w KPRP, minister Adam Kwiatkowski, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył odznaczenia państwowe polonijnym działaczom.
Małżonka Prezydenta w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Nowym Sołońcu w Rumunii spotkała się z polskimi nauczycielami. – Dziękuję za Państwa wkład w podtrzymywanie języka i kultury polskiej w Rumunii – mówiła Agata Kornhauser–Duda.
– Podjęcie decyzji o nauce w szkole mundurowej jest decyzją bardzo dojrzałą – mówiła Małżonka Prezydenta w I Liceum Ogólnokształcącym Płockiego Uniwersytetu Ludowego im. 111. Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.
Pierwsza Dama gościła Marię Deskur, współfundatorkę i prezes Fundacji Powszechnego Czytania oraz Pełnomocnika Prezydenta Krakowa ds. Kultury, Roberta Piaskowskiego.
O edukacji historycznej młodzieży i roli młodych ludzi w ocalaniu od zapomnienia historii więźniarek obozu koncentracyjnego Pierwsza Dama rozmawiała z Teresą Kurcyusz–Furmanik.
W Pałacu Prezydenckim gościł Ojciec Jarosław Krawiec, przełożony Dominikanów w klasztorze w centrum Kijowa. Podczas spotkania z Pierwszą Damą relacjonował sytuację w Ukrainie, mówił o potrzebach ludności i działaniach humanitarnych.

Inicjatywy

Inicjatywy