Menu rozwijane

Dziś wierni Kościołów wschodnich obchodzą Wielkanoc. Do świątecznego śniadania z ukraińskim gośćmi w Warszawie dołączyła Małżonka Prezydenta RP.
Niech te wyjątkowe dni przyniosą Państwu jak najwięcej wytchnienia, pokoju, nowej nadziei i duchowego odrodzenia – życzy Prezydent Andrzej Duda z Małżonką.
– To tutaj też widać, że struktury państwa polskiego i samorządów zdały egzamin w obliczu wielkiego wyzwania organizacyjnego, jakim jest opieka nad uciekającymi przed wojną nieszczęśliwymi ludźmi – napisała Małżonka Prezydenta.
W Świątyni Opatrzności Bożej pożegnano małżonkę ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Karolinę Kaczorowską. W uroczystościach wzięli udział Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda.
Małżonka Prezydenta odwiedziła warszawską Szkołę Podstawową z oddziałami dwujęzycznymi HUMAN to HUMAN. W każdy czwartek placówka oferuje ukraińskim dzieciom bezpłatne warsztaty. Ten czas ich mamy mogą wykorzystać na wypoczynek lub załatwienie spraw.
Małżonka Prezydenta RP odwiedziła warszawskie RiO Edu Centrum – dzienny ośrodek wsparcia i edukacji dla ukraińskich matek z dziećmi, które znalazły w Polsce schronienie przed trwającą w ich kraju wojną.
O sytuacji w ukraińskim Czernichowie i jego okolicach Pierwsza Dama rozmawiała z ojcem Piotrem Wróblewskim, proboszczem parafii pw. Zesłania Ducha Świętego.
Pierwsza Dama gościła w Pałacu Prezydenckim gospodynie i gospodarzy zrzeszonych w Kole Gospodyń Wiejskich w Zagrodach w województwie lubelskim.  
Małżonka Prezydenta uczestniczyła w zdalnym spotkaniu, którego tematem była pomoc mieszkańcom Ukrainy, szczególnie osobom chorym i niepełnosprawnym, w tym sierotom.
Pułtuski Dom Polonii prowadzi ośrodek adaptacyjny dla osób polskiego pochodzenia, które na skutek deportacji, zesłań i innych prześladowań narodowościowych i politycznych żyły dotychczas w krajach byłego ZSRR. Agata Kornhauser–Duda spotkała się w nim z repatriantami pochodzącymi głównie z Kazachstanu.
w Pułtusku (woj. mazowieckie) Agata Kornhauser–Duda spotkała się z uchodźcami z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie w Domu Polonii.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką do Polaków: Niech te Święta będą dla nas czasem nadziei i wytchnienia, otuchy i pokrzepienia. Niech rodzinna atmosfera tych dni doda Państwu nowych sił.
W okazji nadchodzącej Wielkanocy Małżonka Prezydenta wspólnie z Fundacją Nie zapomnij o nas i odwiedziła warszawskich kombatantów.
Agata Kornhauser–Duda złożyła wizytę w Litewsko–Polsko–Ukraińskiej Brygadzie im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego w Lublinie. W imieniu własnym oraz Prezydenta Andrzeja Dudy podziękowała za działania podejmowane na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz złożyła świąteczne życzenia.
Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygadzie im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Litwy, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Inicjatywy

Inicjatywy