Małżonka Prezydenta wzięła udział w konferencji „Koła Gospodyń Wiejskich - Liderki Bezpiecznej Wsi”. – Jeśli dadzą panie przykład, inne kobiety podążą tym śladem – mówiła.
Dziesięć kolejnych zabytkowych obiektów zostało wpisanych na prestiżową listę Pomników Historii. Okolicznościowe tablice zarządcom i opiekunom wręczył dziś Prezydent RP. – Dziękuję, że dbacie o niezwykłe świadectwa naszej historii i tradycji – Prezydent.
Para Prezydencka wzięła udział w pierwszym koncercie laureatów Konkursu Chopinowskiego. Zwycięzca XVIII edycji Konkursu Bruce (Xiaoyu) Liu odebrał z rąk Prezydenta RP Złoty Medal.
W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Pierwszej Damy z członkami kół gospodyń wiejskich z gminy Trzciana (woj. małopolskie).
Pierwsze Damy Polski i Litwy złożyły wizytę w bibliotece dla osób niewidomych. Placówka od 1992 roku podlega pod Ministerstwo Kultury Republiki Litewskiej i działa jako sieć informacyjna obejmująca cały kraj.
W Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława i św. Władysława Pary Prezydenckie Polski i Litwy wzięły udział w mszy świętej. To ostatni punkt dwudniowej wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy z Małżonką w Republice Litewskiej.
– Z całą odpowiedzialnością chronimy granic UE. Współpracujemy ze sobą w tym zakresie. Oczekujemy, że Rada Europejska podejmie decyzje ws. dalszych sankcji wobec reżimu białoruskiego – oświadczył Prezydent Andrzej Duda po rozmowach z Gitanasem Nausėdą.
Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w przeddzień 230. rocznicy uchwalenia Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów została wyświetlona iluminacja.
Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie jest placówką oświatową prowadzącą zajęcia w języku polskim. Agata Kornhauser-Duda odwiedziła szkołę razem z Dianą Nausėdienė.
Agata Kornhauser-Duda wspólnie z Dianą Nausėdienė odwiedziła Narodowy Instytut Raka w Wilnie. To jedyna na Litwie specjalistyczna onkologiczna placówka, w której leczy się pacjentów z różnymi nowotworami.
Pierwsza Dama gościła kadrę i podopiecznych Warszawskiego Oddziału Terenowego Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Warsztatu Terapii Zajęciowej - Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego „Orzycka”.
Na Placu Zamku Królewskiego na Wawelu Prezydent Andrzej Duda wręczył sztandar wojskowy Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Krakowie. Matką Chrzestną sztandaru została Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.
Oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie zasłużył na sztandar swoją służbą dla Rzeczypospolitej – mówili Prezydent Andrzej Duda z Małżonką na uroczystości sztandaru wojskowego Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Krakowie.
Życzymy Państwu licznych sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia nauczycielskiej misji. Niech to będzie dobry czas powrotu do normalnego rytmu i warunków kształcenia.
W ramach projektu edukacyjnego, podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole odwiedzili dzisiaj Pałac Prezydencki, który związany jest z osobą Fryderyka Chopina. Uczniowie spotkali się także z Pierwszą Damą.

Inicjatywy

Inicjatywy