Menu rozwijane

01 lutego 2022

Najmłodsi uczestnicy półkolonii organizowanych w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mrokowie mieli dziś okazję wziąć udział w zimowej lekcji bezpieczeństwa z Pierwszą Damą.

Kiedy i jak dzwonić na numery alarmowe, jak prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa, jak należy zachować się, jeżdżąc autobusem, na co należy zwrócić uwagę przechodząc przez ulicę, o czym informują znaki drogowe i dlaczego jeżdżenie rowerem w kasku jest tak ważne – o tym wszystkim uczniom opowiadali dziś Pierwsza Dama i Główny Inspektor Transportu Drogowego. Wszystko to za sprawą projektu edukacyjnego GITD, w który zaangażowała się Małżonka Prezydenta.

Może Cię zainteresować Projekty edukacyjne z Inspekcją Transportu Drogowego  O edukacji dzieci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego Lekcja bezpieczeństwa w polskich szkołach w Norwegii, Bułgarii i Belgii

– Na pewno większość zasad już znacie, ale ćwiczenie czyni mistrza, powtórzymy je sobie, tak, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie na drodze. Trzymam kciuki za naszą lekcję! – mówiła Pani Prezydentowa podczas wirtualnego spotkania.

Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka to zajęcia edukacyjne online skierowane do przedszkolaków oraz uczniów klas 1–3 szkół podstawowych pozwalające na przekazywanie najważniejszych informacji o bezpieczeństwie ruchu drogowego w zabawny, interesujący dla małych dzieci sposób. W pandemii lekcje odbywają się online. SZCZEGÓŁY AKCJI>>>

W ubiegłym tygodniu o nowych projektach edukacyjnych Inspekcji Transportu Drogowego Agata Kornhauser–Duda rozmawiała z ministrem Alvinem Gajadhurem.

Lekcja bezpieczeństwa online z Małżonką Prezydenta (1)
Lekcja bezpieczeństwa online z Małżonką Prezydenta (2)
Lekcja bezpieczeństwa online z Małżonką Prezydenta (3)
08__Agata_Kornhauser_Duda_online_lekcja_bezpieczenstwa_20220201_JS__8891.jpg
07__Agata_Kornhauser_Duda_online_lekcja_bezpieczenstwa_20220201_JS__8838.jpg
05__Agata_Kornhauser_Duda_online_lekcja_bezpieczenstwa_20220201_JSZ_3534_1.jpg