Menu rozwijane

29 listopada 2021

Agata Kornhauser–Duda:

Szanowni Państwo!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Czas, kiedy spotykamy się w gronie rodzinnym, ale także dzielimy się dobrocią. Z tej okazji Program Pierwszy Polskiego Radia już po raz dwudziesty organizuje Akcję Charytatywną „Choinki Jedynki”. To wspaniały projekt łączący dzieci i dorosłych we wspólnej zabawie, której celem jest pomaganie. Prace plastyczne, namalowane przez dzieci w specjalnym konkursie, a także inne cenne przedmioty, będzie można wylicytować na antenie radiowej Jedynki w dniach od 6 do 11 grudnia. Dochód z aukcji będzie przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia siostry Małgorzaty Chmielewskiej.

Cieszę się, że już po raz kolejny mogę patronować tej inicjatywie. Na tegoroczną licytację przygotowałam dwie prace, tradycyjnie wykonane już techniką decoupeagu. Pierwsza z nich to obrazek w formacie A4 utrzymany w kolorach ciemnej czerwieni oraz starego złota przedstawiający bożonarodzeniowe drzewko, pod którym znajduje się bardzo dużo prezentów.

Drugi z nich, nieco mniejszy utrzymany jest w kolorach bieli oraz srebra i przedstawia zimowy krajobraz. Przed ośnieżonym domem stoi również udekorowana choinka. Obydwie prace opatrzyłam życzeniami dla osoby, która te prace wylicytuje. 

Zapraszam wszystkich słuchaczy Programu Pierwszego Polskiego Radia, a także wszystkich ludzi dobrej woli, by włączyli się w akcję „Choinki Jedynki”. Niech radość z pomagania połączy nas w te nadchodzące święta, a wylicytowane przedmioty staną się miłą pamiątką tego, że okazaliśmy serce potrzebującym.