Menu rozwijane

03 września 2021
Ogłoszenie wyników konkursu GiTD na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego (1)
Ogłoszenie wyników konkursu GiTD na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego (2)
Ogłoszenie wyników konkursu GiTD na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego (3)
Ogłoszenie wyników konkursu GiTD na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego (4)
Konkurs odbył się pod patronatem Małżonki Prezydenta (5)
Konkurs odbył się pod patronatem Małżonki Prezydenta (6)
Konkurs odbył się pod patronatem Małżonki Prezydenta (7)
– Bezpieczeństwo nas wszystkich jest ogromnie ważne, ale bezpieczeństwo najmłodszych szczególnie – stwierdziła Pierwsza Dama, dziękując organizatorom wydarzenia oraz jego uczestnikom (8)
– Bezpieczeństwo nas wszystkich jest ogromnie ważne, ale bezpieczeństwo najmłodszych szczególnie – stwierdziła Pierwsza Dama, dziękując organizatorom wydarzenia oraz jego uczestnikom (9)
1786637254.jpg
790856736.jpg
581328177.jpg
844.jpg
334266967.jpg
1424555917.jpg
1520465900.jpg
59017577.jpg
2091609255.jpeg

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zorganizował konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzisiaj Małżonka Prezydenta, która od lat angażuje się w inicjatywy mające na celu popularyzowanie wiedzy w tym zakresie wśród dzieci i młodzieży, wzięła udział w ogłoszeniu wyników. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta, a partnerami inicjatywy byli Minister Edukacji i Nauki oraz Polskie Radio S.A.

Konkurs skierowany został do dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. – Bezpieczeństwo nas wszystkich jest ogromnie ważne, ale bezpieczeństwo najmłodszych szczególnie – stwierdziła dzisiaj Pierwsza Dama, dziękując organizatorom wydarzenia oraz jego uczestnikom.

Ogłoszenie wyników konkursu o bezpieczeństwie drogowym - zdjęcie w treści artykułu

Do GiTD wpłynęły 1124 bajki i opowiadania o przygodach Krokodyla Tirka: bohatera lekcji bezpieczeństwa.

– Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych prac. Wykazaliście się ogromną kreatywnością bo założenia konkursu nie były wcale proste – zapewniła Pierwsza Dama.

Może Cię zainteresować Lekcja bezpieczeństwa drogowego z Pierwszą Damą Lekcja bezpieczeństwa w polskich szkołach w Norwegii, Bułgarii i Belgii

Uczniowie musieli pamiętać, aby ich prace miały charakter edukacyjny oraz zawierały odniesienia do co najmniej trzech zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – Udowodniliście, że jesteście odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego – stwierdziła Pierwsza Dama, chwaląc jednocześnie talenty młodych ludzi, których prace konkursowe okazały się oryginalne, barwne i wciągające. Nie zabrakło w nich magii, motywów fantastycznych i historycznych, jak również niecodziennych spostrzeżeń, barwnych porównań i trafnych wniosków.

Ogłoszenie wyników konkursu o bezpieczeństwie drogowym - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Podczas spotkania odczytano fragmenty prac z trzech kategorii wiekowych, a Pierwsza Dama pytała najmłodszych o ich inspiracje i pomysły na fabułę. Wszystkim uczestnikom życzyła bezpiecznego nowego roku szkolnego, obiecując trzymać kciuki za dalsze sukcesy uczniów.

W wydarzeniu wzięli udział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Wiceminister Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski, Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska Główny oraz  Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.