Menu rozwijane

16 maja 2019
Wizyta uczestników konkursu języka niemieckiego „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy (1)
Wizyta uczestników konkursu języka niemieckiego „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy (2)
Wizyta uczestników konkursu języka niemieckiego „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy (3)
Wizyta uczestników konkursu języka niemieckiego „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy (4)
Wizyta uczestników konkursu języka niemieckiego „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy (5)
Wizyta uczestników konkursu języka niemieckiego „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy (6)
Wizyta uczestników konkursu języka niemieckiego „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy (7)
Wizyta uczestników konkursu języka niemieckiego „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy (8)
Wizyta uczestników konkursu języka niemieckiego „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy (9)
Wizyta uczestników konkursu języka niemieckiego „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy (10)
o1409308665.jpg
o561783737.jpg
o1930550879.jpg
o1510547295.jpg
o1522977094.jpg
o2098022913.jpg
o860884336.jpg
o2007702732.jpg
o1580145970.jpg
o1253469643.jpg

– Bardzo cieszę się, że młodzież myśli o swojej przyszłości – mówiła Małżonka Prezydenta podczas spotkania z uczestnikami i laureatami IV Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Jeder gegen Jeden”.

Uczestnicy konkursu „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy - zdjęcie w treści artykułu

W Pałacu Prezydenckim gościła młodzież, która wzięła udział w kolejnej edycji konkursu weryfikującego nie tylko znajomość języka niemieckiego, ale także kultury krajów niemieckojęzycznych. – Jako germanistka bardzo się cieszę, że wybraliście język niemiecki, ale bardzo ważne jest, żeby generalnie uczyć się języków obcych, szczególnie w czasach otwartych granic – podkreślała Pierwsza Dama. Mówiła o niezwykłych możliwościach współczesnego świata i zachęcała uczniów do odkrywania jego potencjału, a także zwracała uwagę na korzyści płynące z porozumiewania się z przedstawicielami innych narodów w ich językach ojczystych.

Uczestnicy konkursu „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Może Cię zainteresować Agata Kornhauser-Duda: Poznając język obcy, uczymy się wzajemnej tolerancji Inicjatorem i organizatorem konkursu „Jeder gegen Jeden” jest  Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie , a Agata Kornhauser-Duda już od drugiej edycji wydarzenia wspiera jego uczestników, fundując nagrodę specjalną. Zmagania początkujących germanistów ponownie odbyły się według formuły popularnego telewizyjnego programu „Jeden z Dziesięciu”, zgodnie z którą uczniowie sami typowali osobę do udzielenia odpowiedzi na pytanie prowadzącego. Inicjatywa skierowana jest do uczniów z powiatu żyrardowskiego i cieszy się dużą popularnością. Konkurs należy do wielu innowacyjnych metod pedagogicznych związanych z nauczaniem języka niemieckiego wprowadzonych w placówce. Inną z nich była lekcja języka niemieckiego przeprowadzona przez Pierwszą Damę w siedzibie szkoły jesienią ubiegłego roku. Zajęcia te pozwoliły uczestnikom w praktyczny sposób wykorzystać wiedzę z języka niemieckiego oraz trenować umiejętność logicznego myślenia i działania zespołowego. A wszystko to w swobodnej atmosferze nauki poprzez zabawę. Niecodzienna lekcja języka niemieckiego z Małżonką Prezydenta >>>