Menu rozwijane

26 czerwca 2022

Do Uczestników i Organizatorów

XI Festiwalu Polskiej Poezji „Wierszowisko”

Londyn

 

 

 

Szanowne Grono Pedagogiczne,
Szanowni Rodzice,
Drodzy Uczniowie!
 

 

Cieszę się bardzo, że Festiwal Polskiej Poezji „Wierszowisko” został zorganizowany po raz jedenasty i odbywa się w gościnnych progach Polskiego Ośrodka Społeczno–Kulturalnego w Londynie.

 

Chcę przede wszystkim gorąco podziękować Polskiej Macierzy Szkolnej za prowadzenie Festiwalu już od tylu lat. Jest on dowodem na to, z jak dużym zaangażowaniem wspierają Państwo i propagują edukację dzieci z rodzin polonijnych żyjących na angielskiej ziemi. Państwa wieloletnią działalność oprócz podstawowej, która polega na wspieraniu polskiej edukacji na terenie Wielkiej Brytanii, wypełniają wydarzenia, których celem jest przede wszystkim pielęgnowanie polskości i miłości do Polski. Jestem Państwu za to bardzo wdzięczna. 

 

Drodzy Uczniowie,

Doceniam w pełni wysiłek, jaki włożyliście w to, by jak najlepiej wypaść przed publicznością, która za chwilę będzie oklaskiwać Wasze występy. Jestem niebywale dumna z tego, że Wasze zainteresowanie piękną polską poezją i językiem zaowocowały i właśnie teraz przyszedł czas, byście mogli zaprezentować swoje umiejętności sceniczne i wyrazić przywiązanie do ojczyzny przodków. To bardzo ważne, że chcecie uczyć się kultury i języka polskiego. Konkurs wymagał od Was ogromnego zaangażowania i przygotowania repertuaru w języku, który jest trudny, zwłaszcza dla osób urodzonych i wychowujących się na obczyźnie. Za tę silną motywację dziękuję Wam, Waszym rodzicom i nauczycielom.

 

Życzę z całego serca, by dzisiejsze występy przyniosły Wam jak najwięcej radości i satysfakcji, a także, byście mieli jeszcze wiele okazji do rozwijania swojego talentu recytatorskiego i twórczej interpretacji wierszy polskich poetów. Jeśli będziecie kiedyś gościć w Polsce, to bardzo serdecznie zapraszam do odwiedzenia Pałacu Prezydenckiego.

 

Agata Kornhauser-Duda