Menu rozwijane

09 czerwca 2022

 

Szanowni Państwo,

Drodzy Uczestnicy i Laureaci,

 

Dzisiejsze Państwa spotkanie podsumowuje jubileuszowy, piętnasty Festiwal „Integracja Malowana Dźwiękiem”. Jest dla mnie zaszczytem, że mogę być już od kilku lat patronką tej wyjątkowej imprezy.

Uzdolnienie muzyczne to skarb, który trzeba chronić i rozwijać, a przede wszystkim dzielić się nim z innymi. Wiemy przecież, że talent jest niezależny od nikogo i niczego.  Trzeba tylko stworzyć artystom dogodne warunki, by mogli swobodnie rozwijać swoją pasję. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję: opiekunom uczestników, organizatorom i jury Festiwalu za trud przygotowania występów i wszystkich innych wydarzeń, które towarzyszą Festiwalowi. Doceniam ogrom tej pracy i wysiłku, jak również głębokie oddanie i entuzjazm, z jakim podchodzą Państwo do zapewnienia spotkaniu odpowiedniego poziomu. A najlepszym tego dowodem są ci wszyscy obecni tu wspaniali artyści, których występy będą mogli Państwo za chwilę podziwiać i entuzjastycznie oklaskiwać. Z pewnością pozostawią one w pamięci niezatarty ślad.          

Drodzy Uczestnicy,

Przyjechaliście do Bochni, by spotkać się, ale przede wszystkim, by jak najlepiej wypaść przed publicznością i zaprezentować wszystkie swoje umiejętności sceniczne. Wiem, jak dużo umiecie i jak jesteście zaangażowani w swoje występy. Macie ogromny dar, który potraficie świetnie wykorzystać i równocześnie dostarczyć wielu chwil wzruszeń tym, którzy Was słuchają i oglądają. Cieszę się, że dołączyliście do bocheńskiej, festiwalowej rodziny, która powiększa się z roku na rok.

Drodzy Laureaci,

Gorąco gratuluję Wam tegorocznego zwycięstwa w zmaganiach konkursowych. Musicie być bardzo z siebie dumni, a ja dzielę z Wami to uczucie. Życzę z całego serca, by muzyka zawsze Wam towarzyszyła i była źródłem nieustannej satysfakcji i radości. Zdobywajcie odważnie kolejne laury, a przede wszystkim bądźcie szczęśliwi.

Niech to święto muzyki i integracji trwa i przyciąga z każdym rokiem kolejnych miłośników.

Wszystkim życzę dobrej zabawy.