Menu rozwijane

23 lutego 2022

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych przygotowują się do letnich zawodów. O XII edycji rozgrywek oraz o ostatnich aktywnościach ze strony Olimpiady Specjalne Polska Małżonka Prezydenta rozmawiała z dyrektor organizacji, Joanną Styczeń–Lasocką.

Olimpiady Specjalne dbają o rozwój sportowych aktywności osób z niepełnosprawnością intelektualną. Stowarzyszenie organizuje treningi i zawody, a przez sport zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie jak i społecznie: uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej otwarci i pewni siebie. Agata Kornhauser–Duda od lat wspiera Olimpiady swoim patronatem honorowym oraz spotyka się ze sportowcami. Podczas inauguracji X Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk w 2020 roku Pierwsza Dama przypominała, że rywalizacja sportowa jest także okazją do tego, żeby „pokonać swoje słabości i ograniczenia oraz odnieść sukces na miarę własnych możliwości, a dzięki temu zainspirować innych do tego samego”. 

Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama rozmawiała z Joanną Styczeń–Lasocką na temat przygotowań do XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w pięciu miejscowościach: Rybniku, Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Kielcach. Zawodnicy już doskonalą swoje umiejętności pod okiem trenerów. Obecnie Olimpiady Specjalne reprezentuje ponad 17,5 tysiąca aktywnych zawodników w 26 dyscyplinach.

Panie rozmawiały też o przyszłorocznych światowych igrzyskach w Berlinie oraz o działalności ruchu, który prowadzi również programy włączające dla młodych sportowców, rodzin oraz programy integracyjne.

Może Cię zainteresować Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych w Pałacu Prezydenckim Małżonki Prezydentów Polski i Macedonii Północnej z wizytą w Zespole Szkół Specjalnych w Warszawie

 

Pierwsza Dama i dyrektor Olimpiad Specjalnych Polska (1)
Pierwsza Dama i dyrektor Olimpiad Specjalnych Polska (2)
Pierwsza Dama i dyrektor Olimpiad Specjalnych Polska (3)
Pierwsza Dama i dyrektor Olimpiad Specjalnych Polska (4)
02_AKD_Pania_Joanna Styczen-Lasocka_20220223_GJB_6732.jpg
03_AKD_Pania_Joanna Styczen-Lasocka_20220223_GJB_6803.jpg
05_AKD_Pania_Joanna Styczen-Lasocka_20220223_GJB_6767.jpg
06_AKD_Pania_Joanna Styczen-Lasocka_20220223_GJB_6864.jpg