Menu rozwijane

05 kwietnia 2022

Podczas niedawnej wizyty w Rzymie Małżonka Prezydenta spotkała się z pełniącą rolę Pierwszej Damy córką Prezydenta Włoch. Rozmowa Agaty Kornhauser–Dudy i Laury Mattarelli była w głównej mierze poświęcona pomocy humanitarnej dla Ukrainy oraz uchodźców, w tym osób, które zatrzymały się w Polsce.

Do Włoch trafili już mali onkologiczni pacjenci przetransportowani z Polski, jak również – za pośrednictwem Międzynarodowego Czerwonego Krzyża – liczne grupy sierot z niepełnosprawnościami.

Dzisiaj, podczas rozmowy telefonicznej, Laura Mattarella wyraziła gotowość do kontynuowania działań na rzecz najbardziej potrzebujących ofiar wojny i zadeklarowała możliwość przyjęcia kolejnych niepełnosprawnych podopiecznych ukraińskich sierocińców jak i dorosłych osób z niepełnosprawnościami wraz z rodzinami lub opiekunami. Panie rozmawiały o koordynacji tych działań, szczegółach ewakuacji czy transporcie grup.

Małżonka Prezydenta RP zabiega o stworzenie koalicji na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Ważnym zagadnieniem poruszanym podczas wszystkich rozmów z małżonkami przywódców i koronowanymi głowami jest koordynacja działań na rzecz tych środowisk spośród ewakuowanych ludzi, które wymagają specjalnej troski i opieki, jak chore dzieci, sieroty, dorośli i dzieci z niepełnosprawnościami.

– Bardzo serdecznie dziękuję za błyskawiczną reakcję, bo przecież widziałyśmy się w Rzymie zaledwie cztery dni temu. Jestem ogromnie zobowiązana za wielkie wsparcie – mówiła Agata Kornhauser–Duda.

Może Cię zainteresować Rzym: wizyta w szpitalu dziecięcym Bambino Gesu Polsko-niemieckie wsparcie ukraińskich sierot Pierwsze Damy Polski i Litwy o działaniach na rzecz uchodźców Rozmowa telefoniczna z Jej Wysokością Królową Niderlandów Máximą

 

Rozmowa telefoniczna Pierwszej Damy z Laurą Mattarellą (1)
01__Agata_KOrnhauser_Duda_rozmowa_corka_Prezydenta_Wlosch_Laura_Mattarella _20220405_GJA_3014.jpg