Menu rozwijane

12 lipca 2022

W kwietniu br. Małżonka Prezydenta odwiedziła warszawskie RiO Edu Centrum, dzienny ośrodek wsparcia i edukacji dla przebywających w Polsce ukraińskich matek z dziećmi. Dziś w Belwederze Pierwsza Dama gościła założycielkę Omenaa Foundation oraz pomysłodawczynię stołecznego centrum, Omenę Mensah. W spotkaniu uczestniczył minister Jacek Siewiera, Sekretarz Stanu w KPRP.

Rozmowa toczyła się wokół potrzeb ukraińskich mam oraz różnorodnych działań mających na celu wsparcie pań w aktywizacji zawodowej w Polsce. W Centrum RiO przewidziano m.in. odrębną przestrzeń oraz opiekę dla najmłodszych, podczas gdy ich mamy uczestniczą w bezpłatnych kursach z języka polskiego i angielskiego organizowanych na terenie ośrodka, kursach przysposabiających do pracy czy szkoleniach uzupełniających.

We wtorek dyskutowano o opiece psychologicznej dla ukraińskich rodzin i możliwościach wsparcia naszych gości w tym zakresie. Omenaa Mensah opowiedziała o kilkumiesięcznej pracy ośrodka, jego sukcesach i osiągnięciach podopiecznych, przedstawiła także plany fundacji na najbliższy czas. Podjęto kwestię szkolenia ukraińskich ratowników medycznych pracujących na rzecz swoich rodaków w ogarniętym wojną kraju, mówiono o wsparciu psychologicznym dla dzieci polskich i ukraińskich, dla młodych ludzi w kryzysie czy pochodzących ze środowisk patologicznych, a także o programach dla wychowanków opuszczających polskie domy dziecka, wsparciu ich edukacji i rozwoju zawodowego. 

Może Cię zainteresować Wizyta u podopiecznych WTZ w Młodocinie Większym Młodocin Większy. Z seniorami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

 

Rozmowa Pierwszej Damy i Omeny Mensah (1)
Rozmowa Pierwszej Damy i Omeny Mensah (2)
Rozmowa Pierwszej Damy i Omeny Mensah (3)
02__Agata_Kornhauser_Duda_Omena_Mensah_20220712_GJB_9165.jpg
03__Agata_Kornhauser_Duda_Omena_Mensah_20220712_GJB_9189.jpg
06__Agata_Kornhauser_Duda_Omena_Mensah_20220712_GJB_9245.jpg