Menu rozwijane

17 kwietnia 2019

Para Prezydencka ponownie włączyła się w pomoc potrzebującym. Przed zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy Agata Kornhauser-Duda odwiedziła warszawski Środowiskowy Dom Samopomocy wspierający osoby z niepełnosprawnością intelektualną, a także schronisko dla bezdomnych mężczyzn prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta.

Pierwsza Dama przywiozła ze sobą najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz wielkanocne babki drożdżowe upieczone specjalnie na tę okazję przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Jest już tradycją, że corocznie przed Bożym Narodzeniem, wspólnie z Bankami Żywności, Para Prezydencka przygotowuje paczki dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku również przy okazji Wielkanocy Prezydent Andrzej Duda z Małżonką postanowili włączyć się w pomoc oraz zachęcać rodaków do dobroczynności i lepszego wykorzystania żywności, tak by służyła także osobom najbardziej potrzebującym. W środę Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzony przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

- Bardzo dziękuję Bankom Żywności za to, że wskazali mi tak cudowne miejsce - mówiła Pierwsza Dama w trakcie spotkania z podopiecznymi ośrodka, ich rodzinami oraz pracownikami stowarzyszenia. Wyraziła wdzięczność dla działań Banków Żywności, które przez 21 lat funkcjonowania przekazały łącznie ponad 758 tyś. ton żywności. W przedświątecznej atmosferze Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z podopiecznymi Domu Samopomocy o warsztatach, w których chętnie biorą udział, o wyjściach do ośrodków kultury oraz o przygotowaniach do świąt. - W tym gronie osoby, które na co dzień: w sklepie, w tramwaju, w urzędzie są traktowane w sposób niechętny, znajdują akceptację dla wszystkich wad i różnic - mówił ojciec jednej z podopiecznych ośrodka. W atmosferze niezwykłego ciepła i miłości Pierwsza Dama wyraziła nadzieję, że Święta Wielkanocne upłyną wszystkim uczestnikom spotkania w gronie rodzinnym. - Myślę, że to najważniejsze, by być w tym czasie z bliskimi. Życzę wzajemnej życzliwości, ale także wyciszenia się i zatrzymania w pędzie dnia codziennego - powiedziała.

Para Prezydencka wspiera potrzebujących wspólnie z Bankami Żywności - zdjęcie w treści artykułu nr 3

Następnie Agata Kornhauser-Duda wypieki przygotowane przez męża zawiozła do mieszkańców schroniska dla bezdomnych prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta w Warszawie. Przy świątecznym stole rozmawiała z podopiecznymi placówki o przeciwdziałaniu bezdomności, jej złożonych przyczynach i codziennym życiu w ośrodku.

Panowie mówili o swoich doświadczeniach i mylnych społecznych wyobrażeniach dotyczących kryzysu bezdomności. Mieszkańcy ośrodka są osobami w różnym wieku, aktywnymi zawodowo lub przygotowującymi się do podjęcia nowej pracy. Tworzą wspierającą się społeczność; pomagają w codziennych obowiązkach, przygotowują posiłki i dbają o regularne naprawy w budynku. Niektórzy z nich biorą - jako wolontariusze - udział w innych przedsięwzięciach towarzystwa, jak np. w Mobilnym Punkcie Pomocy.

W autobusie jeżdżącym po wszystkich dzielnicach Warszawy pomoc udzielana jest osobom doświadczającym tzw. bezdomności ulicznej. Pierwsza Dama życzyła panom „jak najszybszej stabilizacji i spełnienia najgłębszych marzeń” oraz zdrowia i wielu sił w dalszej drodze ku wyjściu z bezdomności. (KS)

Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (1)
Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (2)
Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (3)
Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (4)
Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (5)
Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (6)
Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (7)
Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (8)
Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (9)
Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (10)
Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (11)
Pierwsza Dama w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (12)
Małżonka Prezydenta odwiedziła schronisko dla bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta w Warszawie (13)
Małżonka Prezydenta odwiedziła schronisko dla bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta w Warszawie (14)
Małżonka Prezydenta odwiedziła schronisko dla bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta w Warszawie (15)
Małżonka Prezydenta odwiedziła schronisko dla bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta w Warszawie (16)
Małżonka Prezydenta odwiedziła schronisko dla bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta w Warszawie (17)
Małżonka Prezydenta odwiedziła schronisko dla bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta w Warszawie (18)
Małżonka Prezydenta odwiedziła schronisko dla bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta w Warszawie (19)
o3412297.jpg
o1099564983.jpg
o725917324.jpg
o1929169223.jpg
o196142755.jpg
o1433349716.jpg
o1639417427.jpg
o1719376166.jpg
o977523971.jpg
o789666598.jpg
o1514412027.jpg
o1343091840.jpg
o576345787.jpg
o72538858.jpg
o1366226919.jpg
o220725900.jpg
o1984367213.jpg
o424358926.jpg
o1716814830.jpg