Menu rozwijane

19 maja 2016
Pierwsza Dama uczestniczyła w Maratonie Czytania (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) (1)
Pierwsza Dama uczestniczyła w Maratonie Czytania (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) (2)
Pierwsza Dama uczestniczyła w Maratonie Czytania (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) (3)
Pierwsza Dama uczestniczyła w Maratonie Czytania (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) (4)
Pierwsza Dama uczestniczyła w Maratonie Czytania (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) (5)
o1691630334.jpg
o206924939.jpg
o1549472441.jpg
o1052197098.jpg
o1938180045.jpg

Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w VIII Maratonie Czytania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Brzesku, który w tym roku odbył się pod patronatem Pierwszej Damy.

Małżonka Prezydenta RP czytała dzieciom fragmenty książek: „W pustyni i w puszczy”, „Mikołaj i inne chłopaki”, a wcześniej rozmawiała z uczniami o tym, dlaczego warto czytać i zachęcała małych czytelników, by jak najczęściej sięgali po książki.

- Dzięki książkom dowiadujemy się wiele o otaczającym nas świecie i zdobywamy wiedzę z różnych obszarów życia (...) wzbogacamy nasze słownictwo i stajemy się bardziej elokwentni, a także bardziej zrozumiali dla naszych rozmówców – powiedziała Agata Kornhauser-Duda, dodając, że osoby, które dużo czytają, nie mają problemów z poprawną pisownią.”  Pierwsza Dama podkreśliła, że książki pomagają kształtować charakter oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywność.

- Czytanie, po prostu, przynosi wielką radość. Jest dobrym sposobem na spędzanie czasu (…) Bardzo zachęcam Was wszystkich do czytania – powiedziała na zakończenie Agata Kornhauser-Duda powiedziała. - Proście również rodziców, żeby Wam czytali, bo to buduje bardzo dobre, bliskie i bezpośrednie relacje w rodzinie, a także dobre relacje między pokoleniami – podkreśliła.

Trwający 24 godziny Maraton Czytania odbył się w Brzesku już po raz ósmy. W inicjatywie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 co roku biorą udział uczniowie z rodzinami, a także nauczyciele i przedszkolaki. Do akcji bardzo chętnie włączają się również mieszkańcy gminy Brzesko oraz lokalne władze.