Menu rozwijane

20 kwietnia 2020
Rozmowa Agaty Kornhauser-Dudy z seniorami z Brańszczyka (1)
Rozmowa Agaty Kornhauser-Dudy z seniorami z Brańszczyka (2)
Rozmowa Agaty Kornhauser-Dudy z seniorami z Brańszczyka (3)
o746409416.jpg
o1901337598.jpg
o721204766.jpg

Seniorzy mieszkający w Domu Emeryta im. św. Alojzego Orione w Brańszczyku rozmawiali dziś z Pierwszą Damą o nowej rzeczywistości w związku z panującą pandemią koronawirusa, swojej codzienności i pozytywnym myśleniu. 

W poniedziałek Agata Kornhauser-Duda odbyła spotkanie on-line z przedstawicielami pensjonariuszy i personelu domu seniora mieszczącego się w Brańszczyku. Para Prezydencka gościła w mazowieckiej miejscowości w lipcu ubiegłego roku podczas pikniku rodzinnego „Pomagam z Radością”. Wtedy też mieszkańcy placówki otrzymali zaproszenie do odwiedzenia Pałacu Prezydenckiego, gdzie Pierwsza Dama przyjęła seniorów na początku bieżącego roku.

Rozmowa Małżonki Prezydenta z seniorami z Brańszczyka - zdjęcie w treści artykułu

Dzisiaj emeryci opowiedzieli Agacie Kornhauser-Dudzie o swoim samopoczuciu, zmianach jakie w związku z pandemią zostały wprowadzone w ośrodku, potrzebie kontaktu z naturą, pozytywnym myśleniu i nadziei na jak najszybszy powrót do normalności.

Seniorzy nie opuszczają placówki, ani nie widują się z bliskimi, a kontakt z rodzinami i przyjaciółmi utrzymują telefonicznie. W poniedziałek nie kryli, że konieczność społecznego Może Cię zainteresować Seniorzy mieszkający w Brańszczyku z wizytą u Pierwszej Damy dystansu jest dla nich przykra i wymagająca poświęcenia. Pomimo trudności seniorzy cieszą się dobrym zdrowiem i pozostają pełni optymizmu. Wyrazili radość z możliwości rozmowy z Pierwszą Damą i obiecali przekazać jej słowa wsparcia pozostałym mieszkańcom Domu Emeryta.

Podopieczni placówki byli ciekawi jak zmieniły się warunki pracy w Pałacu Prezydenckim, wysłuchali relacji Pierwszej Damy z jej aktywności prowadzonej na rzecz potrzebujących oraz inicjatywach w ramach akcji #zostanwdomu.

Na zakończenie rozmowy Agata Kornhauser-Duda wszystkim mieszkańcom i pracownikom domu życzyła zdrowia i niesłabnącej pogody ducha. (KS)