Menu rozwijane

15 marca 2022

We wtorek Małżonka Prezydenta RP odbyła rozmowę telefoniczną z Jej Królewską Wysokością Wielką Księżną Luksemburga Marią Teresą. Tematem dyskusji była obecna sytuacja na Ukrainie oraz pomoc ofiarom wojny.

Pierwsza Dama mówiła o obecnej sytuacji na Ukrainie, kolejnych uchodźcach przybywających do naszego kraju, licznych spotkaniach, które odbywa z matkami i ich dziećmi, które przed koszmarem wojny schroniły się w Polsce oraz o kierowanej na Ukrainę pomocy humanitarnej.

Agata Kornhauser–Duda podkreśliła, że wśród ofiar wojny znajdują się także chore dzieci, sieroty, osoby dotknięte niepełnosprawnością, w tym w stopniu głębokim oraz osoby niesamodzielne i starsze. Dlatego rozpoczęła starania, by Małżonki przywódców na całym świecie zjednoczyły się w działaniach na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

Wielka Księżna Luksemburga Maria Teresa przekazała, że całym sercem pozostaje z ukraińskimi kobietami i matkami, oraz wszystkimi osobami znajdującymi się w tej straszliwej sytuacji. Zapewniła, że popiera ideę kobiecej koalicji, ponieważ, jak zaznaczyła, uważa, że dotychczas kobiety nie są wystarczająco zjednoczone, a mają ogromną siłę, żeby poprawić sytuację ofiar.

Może Cię zainteresować Spotkanie z uchodźcami, podopiecznymi Caritasu Rozmowa z Małżonką Prezydenta Stanów Zjednoczonych