Menu rozwijane

29 marca 2022

Agata Kornhauser–Duda rozmawiała z Siostrą  Franciszką Tumaniewicz ze zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, która mieszka i pracuje w Żytomierzu.

Pierwsza Dama podziękowała za wszystkie działania Polaków i Ukraińców polskiego pochodzenia, sióstr zakonnych, księży i wolontariuszy na rzecz mieszkańców Ukrainy.

Siostra Franciszka razem z dwiema innymi zakonnicami ze wspólnoty od tygodni włącza się w pomoc niesioną przez Caritas. Zawiera się ona zarówno w towarzyszeniu osobom starszym, chorym i samotnym, zdobywaniu dla nich leków i żywności, jak również w organizacji transportów pomocowych z Polski i z regionów Ukrainy nieogarniętych bezpośrednimi działaniami wojennymi.

01_Agata_Kornhauser_Duda_Siostra_zakonna_20220329_GJB_1594.jpg [513.08 KB]

Rozmowa toczyła się wokół bieżącej sytuacji na Żytomierszczyźnie i najpilniejszych potrzebach rzeczowych mieszkańców, jak leki i środki higieniczne.

Podczas rozmów z uchodźczyniami w Polsce Małżonka Prezydenta podkreśla, że Polacy pozostają pod wrażeniem hartu ducha Ukraińców, a Polska robi wszystko, by zakończyć wojnę. – Siostrę też mogę zapewnić, że nie przestaniemy, możecie na nas liczyć dopóki to będzie konieczne – stwierdziła.

Pierwsza Dama rozmawiała też z siostrą o działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych oraz współpracy międzynarodowej, szczególnie dotyczącej chorych dzieci, które trafiają do specjalistycznych placówek w kilku krajach.

Może Cię zainteresować Rozmowa z biskupem  diecezji kijowsko–żytomierskiej  Spotkanie Pary Prezydenckiej z Patriarchą Konstantynopola
Agata Kornhauser–Duda rozmawiała z Siostrą  Franciszką Tumaniewicz (1)
Agata Kornhauser–Duda rozmawiała z Siostrą  Franciszką Tumaniewicz (2)
Agata Kornhauser–Duda rozmawiała z Siostrą  Franciszką Tumaniewicz (3)
04_Agata_Kornhauser_Duda_Siostra_zakonna_20220329_GJB_1839.jpg
05_Agata_Kornhauser_Duda_Siostra_zakonna_20220329_GJB_1873.jpg
01_Agata_Kornhauser_Duda_Siostra_zakonna_20220329_GJB_1594.jpg