Menu rozwijane

01 marca 2022

O wielkiej solidarności Polski z Ukrainą i sytuacji w Kijowie Małżonka Prezydenta rozmawiała dziś z pallotynem posługującym na Ukrainie, ks. Waldemarem Pawelcem.

Ks. Waldemar Pawelec SAC od 2003 r. posługuje na terenie Ukrainy. Obecnie jest w Kijowie i wraz z współbraćmi, pomaga Ukraińcom. W rozmowie z Agatą Kornhauser–Dudą mówił dziś o wzajemnym wsparciu, potrzebie bezpieczeństwa i sile wartości. Podkreślał wdzięczności narodu ukraińskiego za wsparcie, które otrzymują od Polski i Polaków.

Pani Prezydentowa pytała o sytuację dzieci – jak tłumaczyć im to, co się dzieje, w jaki sposób rozmawiać z najmłodszymi w tym trudnym czasie. Ksiądz Waldemar mówił o oswajaniu najmłodszych z tą sytuacją, próbach tłumaczenia tego, co się dzieje, odnajdywaniu się w tej rzeczywistości.

Rozmawiano również o sytuacji mieszkańców Kijowa, potrzebach i warunkach życia w rzeczywistości miasta w obliczu wojny, ale także o pomocy, która płynie z Polski.

Ksiądz Waldemar opowiadał także o przygotowanych bezpiecznych miejscach, w których gromadzą się ludzie w momencie alarmu i wybuchów, których niestety jest coraz więcej.

– Zapewniamy o naszym wsparciu i modlitwie, możecie na nas liczyć! Jesteśmy gotowi do wszelkiego rodzaju pomocy. Jesteśmy z Wami! – podkreślała Pani Prezydentowa, dziękując Księdzu Waldemarowi i jego współpracownikom za codzienną służbę drugiemu człowiekowi. Małżonka Prezydenta wyraziła także wielki szacunek dla Księdza i jego współbraci za determinację, by trwać tam, gdzie są potrzebujący.

– Dziękuję za to spotkanie, Wasza obecność, świadomość, że jesteście z nami jest ogromnie ważna,  dodaje nam siły – mówił na koniec ksiądz Waldemar.

W rozmowie towarzyszył Małżonce Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski.

Spotkanie online z ks. Waldemarem Pawelcem, który pracuje na Ukrainie (1)
Spotkanie online z ks. Waldemarem Pawelcem, który pracuje na Ukrainie (2)
Spotkanie online z ks. Waldemarem Pawelcem, który pracuje na Ukrainie (3)
Spotkanie online z ks. Waldemarem Pawelcem, który pracuje na Ukrainie (4)
Spotkanie online z ks. Waldemarem Pawelcem, który pracuje na Ukrainie (5)
01__Agata_Kornhauser_Duda_laczenie_pallotyni_Ukraina_20220301_GJA_8052.jpg
02__Agata_Kornhauser_Duda_laczenie_pallotyni_Ukraina_20220301_GJA_8084.jpg
03__Agata_Kornhauser_Duda_laczenie_pallotyni_Ukraina_20220301_GJA_8182.jpg
07__Agata_Kornhauser_Duda_laczenie_pallotyni_Ukraina_20220301_GJA_8244.jpg
09__Agata_Kornhauser_Duda_laczenie_pallotyni_Ukraina_20220301_GJB_7652.jpg