Menu rozwijane

06 maja 2021
Spotkanie Małżonki Prezydenta ze społecznością Stowarzyszenia „Nadzieja” w Tuchowie
Spotkanie Małżonki Prezydenta ze społecznością Stowarzyszenia „Nadzieja” w Tuchowie
Spotkanie Małżonki Prezydenta ze społecznością Stowarzyszenia „Nadzieja” w Tuchowie
o974706498.jpg
o1722107372.jpg
o1943737013.jpg

Pierwsza Dama spotkała się dzisiaj z rodzicami niepełnosprawnych dzieci, którzy w Tuchowie prowadzą działalność wspierającą osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunów z całego powiatu. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” podzielili się z Małżonką Prezydenta doświadczeniami z 25 lat działalności organizacji, mówili o zmieniającym się postrzeganiu osób niepełnosprawnych, ich aktywizacji oraz roli w społeczeństwie.

Powołane z inicjatywy Braci Redemptorystów oraz rodziców dzieci niepełnosprawnych stowarzyszenie organizuje swoim podopiecznym zajęcia w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej, zapewnia wyjazdy rehabilitacyjne, dba o integrację chorych z lokalną społecznością, wspiera organizację leczenia oraz spędzanie czasu wolnego zarówno dzieci, jak i osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Podczas czwartkowego spotkania rozmawiano też o podjętych w czasie pandemii przedsięwzięciach oraz o inicjatywie budowy ośrodka opiekuńczo-mieszkalnego dla osób niepełnosprawnych. Obecnie, na terenie przyszłego ośrodka, podopieczni mogą spędzać wspólnie czas na otwartej przestrzeni lub w budynku, a ich rodzice i opiekunowie  wymienić się wiedzą, przeżyciami, emocjami oraz zwyczajnie odpocząć przy herbacie, poczytać, porozmawiać.

Może Cię zainteresować O budowie kliniki dla osób w śpiączce Rozmowa Małżonki Prezydenta z mieszkankami DPS

Spotkanie Małżonki Prezydenta ze społecznością Stowarzyszenia „Nadzieja” w Tuchowie - zdjęcie w treści artykułu

W drugiej części zdalnego spotkania o udzielanym stowarzyszeniu wsparciu mówili wolontariusze: klerycy tuchowskiego seminarium. – Tutaj liczy się serce i chęć bycia dla tych osób – mówili bracia, którzy do współpracy zapraszają również osoby świeckie. Wspólnie organizują podopiecznym zabawy, warsztaty, zajęcia artystyczne, uroczystości. Małżonka Prezydenta podziękowała za piękną posługę, otwartość i okazywaną potrzebującym życzliwość.