Menu rozwijane

05 listopada 2021

W piątek odbyło się spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami i pracownicami Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wizyta pań w Pałacu Prezydenckim jest kontynuacją spotkania, które miało miejsce 13 września tego roku w trakcie pobytu Pary Prezydenckiej w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym CBA w Lucieniu.

Spotkanie z funkcjonariuszkami CBA - zdjęcie w treści artykułu

Od lat wśród funkcjonariuszy i pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego systematycznie wzrasta udział kobiet, obecnie wynosi on już 40 proc. – Bardzo się cieszę, że tak wiele pań decyduje się na pracę w służbach specjalnych i w innych, do niedawna uważanych za

typowo męskie, zawodach – stwierdziła Pierwsza Dama. Podkreśliła, że panie doskonale radzą sobie w służbach specjalnych i mundurowych, a coraz więcej z nich obejmuje wysokie stanowiska. Funkcjonariuszki w CBA wykonują czynności operacyjno-rozpoznawcze, dochodzeniowo-śledcze, kontrolne czy analityczno-informacyjne.

W trakcie spotkania rozmawiano o wyzwaniach, jakie kobiety napotykają w pracy zawodowej, o procesie szkolenia i podnoszenia kwalifikacji, o charakterystyce pracy na stanowiskach cywilnych i służby w roli funkcjonariuszy, a także o procedurach, które umożliwiają cywilnym pracownikom CBA zostać funkcjonariuszami Biura.

Panie mówiły też o pasjach i zainteresowaniach od historii najnowszej, przez sport wyczynowy, motoryzację, po ochronę zwierząt. Pierwsza Dama nie kryła uznania dla zaangażowania kobiet w wymagającą służbę oraz w rozwój osobisty, jak również w działania charytatywne.

Funkcjonariuszki pytały o rolę Pierwszej Damy, jej obowiązki i przynoszące najwięcej satysfakcji obszary działalności.  Zwiedziły siedzibę głowy państwa, a Pierwsza Dama opowiedziała o kulisach pracy w Pałacu, przebiegu wizyt oficjalnych i zasadach protokołu dyplomatycznego. Nie zabrakło rozmów o codzienności pań, ich ambicjach, marzeniach i planach na przyszłość.

Może Cię zainteresować Spotkanie Pierwszej Damy z funkcjonariuszkami Straży Granicznej
Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami i pracownicami CBA (1)
Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami i pracownicami CBA (2)
Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami i pracownicami CBA (3)
Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami i pracownicami CBA (4)
Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami i pracownicami CBA (5)
Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami i pracownicami CBA (6)
Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami i pracownicami CBA (7)
Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami i pracownicami CBA (8)
o483377776.jpg
o1469479984.jpg
o783732422.jpg
o1197370349.jpg
o262091679.jpg
o1363848054.jpg
o998593351.jpg
o472080243.jpg