Menu rozwijane

02 lutego 2022

W związku z przypadającym w piątek Światowym Dniem Walki z Rakiem Agata Kornhauser–Duda gościła dziś w Pałacu Prezydenckim Krystynę Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.

Panie rozmawiały m.in. o sytuacji pacjentów onkologicznych w obliczu pandemii koronawirusa oraz o ogromnym znaczeniu profilaktyki i edukacji w tym zakresie.

W kontekście zbliżającego się Światowego Dnia Walki z Rakiem, Agata Kornhauser–Duda i Krystyna Wechmann mówiły także o projektach wspierających kobiety i budujących wśród nich świadomość konieczności przeprowadzania badań.

Może Cię zainteresować Wigilijne spotkanie z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi O profilaktyce chorób nowotworowych Pierwsza Dama o profilaktyce i leczeniu raka piersi Spotkanie Małżonki Prezydenta z prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”

Pierwsza Dama, ambasadorka Walki z Rakiem Piersi w Polsce, poprosiła o przekazanie serdecznych pozdrowień Amazonkom, które poznała podczas licznych spotkań oraz zapewniła o dalszej woli i gotowości do wspierania kobiet leczonych z powodu raka piersi.

Pałac Prezydencki | Spotkanie z Krystyną Wechmann (1)
Pałac Prezydencki | Spotkanie z Krystyną Wechmann (2)
Pałac Prezydencki | Spotkanie z Krystyną Wechmann (3)
09__Agata_Kornhauser_Duda_Krystyna_Wechmann_20220202_GJB_1805_1.jpg
05__Agata_Kornhauser_Duda_Krystyna_Wechmann_20220202_GJA_2098.jpg
02__Agata_Kornhauser_Duda_Krystyna_Wechmann_20220202_GJB_1715.jpg