Menu rozwijane

11 kwietnia 2022

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim gościła minister Marlena Maląg. Od wybuchu wojny w Ukrainie Małżonka Prezydenta RP kilkukrotnie już spotykała się z przedstawicielami Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Podobnie jak dziś, przedmiotem rozmów była sytuacja uchodźców oraz działania na ich rzecz.

Pierwsza Dama i pani minister rozmawiały o potrzebach ukraińskich dzieci, które trafiają do Polski, w tym dzieci chorych, niepełnosprawnych i sierot. W pierwszej części dnia Małżonka Prezydenta zaprosiła do debaty przedstawicieli organizacji pozarządowych, które po wybuchu wojny w Ukrainie zaangażowały się w pomoc uchodźcom oraz ludności pozostałej w ogarniętym wojną kraju. 

W trakcie spotkania z Marleną Maląg Małżonka Prezydenta omówiła niektóre z poruszonych podczas debaty zagadnień. Panie rozmawiały m.in. o rejestrze sierot, koordynacji działań ukraińskich i polskich instytucji, orzecznictwie dotyczącym osób z niepełnosprawnościami i niektórych rozwiązaniach zawartych w tzw. specustawie.

Może Cię zainteresować O sytuacji dzieci z Wiceminister Polityki Społecznej Ukrainy Solidarni z Ukrainą. Pomoc uchodźcom z niepełnosprawnościami

 

Rozmowa Pierwszej Damy z minister Marleną Maląg (1)
Rozmowa Pierwszej Damy z minister Marleną Maląg (2)
Rozmowa Pierwszej Damy z minister Marleną Maląg (3)
01_AKD_Min_Marlena_Malag_20220411_GJB_6935.jpg
03_AKD_Min_Marlena_Malag_20220411_GJB_6996.jpg
04_AKD_Min_Marlena_Malag_20220411_GJB_7012.jpg