Menu rozwijane

13 maja 2022

O nauczaniu języka polskiego uchodźców podejmujących pracę w naszym kraju oraz o możliwościach organizacji szkoleń i kursów w tym zakresie Pierwsza Dama rozmawiała z Mikołajem Falkowskim, Prezesem Zarządu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Agata Kornhauser–Duda i towarzyszący jej minister Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w KPRP podziękowali przewodniczącemu fundacji za dotychczasową współpracę przy realizacji Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej i skierowanej do naszych Rodaków mieszkających na Wschodzie. Po wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą inicjatywa przerodziła się w akcję solidarności Ukrainie. Dlatego dzisiaj w Pałacu Prezydenckim podjęto temat możliwości wsparcia przebywających w naszym kraju uchodźców w nauce języka polskiego.

Od 24 lutego br. polską granicę przekroczyło ponad 3 miliony mieszkańców Ukrainy, z czego ponad dwa miliony z nich przebywa obecnie w naszym kraju. Wg. danych Ministerstwa Pracy i Polityki Rodzinnej zatrudnienie w Polsce znalazło już 77 tys. obywateli Ukrainy.

Rozmowa Pierwszej Damy z Mikołajem Falkowskim
001_Agata_Kornhauser-Duda_spotkanie_20220513_GJB_7062.jpg