Menu rozwijane

26 listopada 2021

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Agaty Kornhauser–Dudy z Edwardem Długajem, prezesem oraz Mieczysławem Barańskim, współzałożycielem Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz–Olszewskiej.

Fundacja, której celem jest poprawa ochrony zdrowia osób cierpiących na nowotwory krwi i choroby pokrewne powstała w 2010 roku. Poprzez rozpowszechnianie idei „Podaruj innym cząsteczkę siebie”, społecznicy dążą do promowania i popularyzowania wiedzy dotyczącej krwiodawstwa, krwiolecznictwa oraz przeszczepu szpiku kostnego.

Podczas piątkowego spotkania mówiono o odbywających się zawsze pod patronatem Małżonek Prezydentów RP Memoriałach Agaty Mróz–Olszewskiej w piłce siatkowej oraz o przyszłorocznej jubileuszowej edycji tego wydarzenia o charakterze edukacyjno–kulturalno–sportowym.

Może Cię zainteresować Pomoc Polakom na Wschodzie po raz drugi w Mołdawii

Jednym z nadrzędnych zadań fundacji jest integracja środowisk promujących program ochrony zdrowia oraz działania na rzecz budowy dojrzałego i wrażliwego społeczeństwa obywatelskiego, bezinteresownie niosącego pomoc drugiemu człowiekowi. Dlatego dyskutowano dzisiaj o wolontariacie oraz promocji dobroczynności wśród dzieci i młodzieży w szkołach oraz w Klubie Wolontariatu przy Fundacji, jak również o znaczeniu krwiodawstwa, transplantacji i poszukiwaniu dawców szpiku kostnego.

____________________________________________________

 

Patronka fundacji, Agata Mróz, była jedną z najwybitniejszych polskich siatkarek, która 138 razy reprezentowała Polskę w siatkówce w latach 2003–2006. Dwukrotna zdobywczyni złotych medali na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej kobiet w latach 2003 i 2005. Zmarła w wieku 26 lat w wyniku infekcji po przeszczepie szpiku kostnego.

Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz–Olszewskiej (1)
Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz–Olszewskiej (2)
Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz–Olszewskiej (3)
Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz–Olszewskiej (4)
03__Agata_Kornhauser_Duda_fundacja_kropla_zycia_211126_GJA_5918.jpg
04__Agata_Kornhauser_Duda_fundacja_kropla_zycia_211126_GJA_5952.jpg
05__Agata_Kornhauser_Duda_fundacja_kropla_zycia_211126_GJA_5955.jpg
06__Agata_Kornhauser_Duda_fundacja_kropla_zycia_211126_GJA_5964.jpg