Menu rozwijane

29 listopada 2021

Agata Kornhauser–Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego społeczność Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego. Z wolontariuszami rozmawiała o ich misji i  bieżących inicjatywach na rzecz osób dotkniętych kryzysem bezdomności.

Fundacja, z którą współpracuje Pierwsza Dama działa od września 2010 roku. Prowadzi jadłodajnię, z której codziennie korzysta 200–300 osób, jednak jak podkreślają wolontariusze jest to pomoc niezbędna, ale doraźna. Dlatego oprócz żywienia, ubierania, wsparcia medycznego, w prowadzonym przez Kapucynów Domu bł. Aniceta ludzie bezdomni mogą skorzystać z bogatej oferty przygotowanej specjalnie dla nich. Są to regularne cotygodniowe spotkania z kulturą, spotkania modlitewne, spotkania rękodzielnicze, rekolekcje. W ciągu roku organizowane są eventy, aby budować pomost pomiędzy społeczeństwem i osobami wykluczonymi, by uwrażliwiać na los osób słabszych i zagubionych, aby aktywizować samych bezdomnych poprzez ciekawe inicjatywy na rzecz innych.

Może Cię zainteresować „Choinki Jedynki 2021”

Agata Kornhauser–Duda rozmawiała ze swoimi gośćmi o zbliżającej się zimie i potrzebach podopiecznych ośrodka, o pozyskiwaniu środków i przedmiotów oraz inspiracjach do podjęcia próby wyjścia z kryzysu. Mówiono również o trwającej do 19 grudnia zbiórce prezentów i środków na prezenty dla osób bezdomnych i pracy w czasie pandemii.

02_AKD_wolontariusze_GJA_6822.jpg [370.17 KB]

Wolontariusze zwiedzili siedzibę głowy państwa, byli też ciekawi codzienności Pary Prezydenckiej. Pierwsza Dama pokazała gościom prezydencką bibliotekę i gabinet Andrzeja Dudy, mówiła o historii budynku i przeznaczeniu poszczególnych sal, przygotowaniach do spotkań oficjalnych i protokole dyplomatycznym. Prezydent jest reprezentantem kraju na arenie międzynarodowej, szczególnie w kontaktach z innymi państwami oraz organizacjami międzynarodowymi. Pierwsza Dama często towarzyszy Małżonkowi w wizytach zagranicznych oraz przyjmuje współmałżonków głów innych państw w Polsce. Dzisiaj podzieliła się ze swoimi gośćmi doświadczeniami, opowiedziała o kulisach niektórych spotkań i wydarzeniach, w których regularnie uczestniczy. Wspomniała o licznych akcjach charytatywnych organizowanych w grudniu w całym kraju, spotkaniach z młodzieżą i codziennych aktywnościach.

________________________________________________

Może Cię zainteresować Pomoc Polakom na Wschodzie po raz drugi w Mołdawii

Fundacja skupia studentów, lekarzy, aktorów, ludzi różnych profesji, zjednoczonych chęcią niesienia pomocy osobom wykluczonym społecznie i ubogim. Prowadzi też internetowy sklepik, w którym sprzedaje wykonane przez podopiecznych różańce i przyjmuje darowizny.

Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego (1)
Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego (2)
Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego (3)
Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego (4)
Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego (5)
Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego (6)
Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego (7)
01_AKD_wolontariusze_GJA_6789.jpg
02_AKD_wolontariusze_GJA_6822.jpg
03_AKD_wolontariusze_GJA_6945.jpg
04_AKD_wolontariusze_GJB_6171.jpg
05_AKD_wolontariusze_GJA_7042.jpg
06_AKD_wolontariusze_GJA_7112.jpg
07_AKD_wolontariusze_GJA_7139.jpg