Menu rozwijane

06 grudnia 2021

Pierwsza Dama zachęca uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą do udziału w II edycji Konkursu Recytatorskiego „Słowem–Polska”. O statuetkę Małżonki Prezydenta RP mogą ubiegać się młodzi rodacy, uczący się języka polskiego w placówkach funkcjonujących w systemach oświaty innych państw. 

Szczegóły oraz Regulamin Konkursu dostępne są tutaj >>>

 

Agata Kornhauser–Duda:

Szanowni Nauczyciele,

Drodzy Uczniowie,

z ogromną przyjemnością pragnę ogłosić, że dzisiaj rozpoczynamy drugą edycję Konkursu Recytatorskiego „Słowem–Polska” organizowanego przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Serdecznie zapraszam uczniów szkół polonijnych i polskich poza granicami kraju do udziału w tym projekcie, który ma za zadanie wzmocnić poczucie tożsamości narodowej wśród polskich dzieci i młodzieży poprzez pielęgnowanie mowy polskiej oraz obcowanie z polską literaturą.

Drodzy Uczniowie,

jestem pełna podziwu dla wszystkich prezentacji recytatorskich nadesłanych podczas pierwszej odsłony Konkursu. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście wszechstronnie utalentowani. Niezależnie od grupy wiekowej, którą reprezentowaliście oraz kraju, z którego pochodzicie, Wasze interpretacje utworów bawiły, wzruszały, ale także ukazywały kreatywność i bogactwo pomysłów.

Drodzy Nauczyciele,

jestem bardzo wdzięczna za Państwa zaangażowanie w przeprowadzenie etapu szkolnego pierwszej edycji Konkursu w trudnym czasie pandemii. Wiem, że było to dla Państwa duże wyzwanie, tym bardziej to doceniam. Jednocześnie proszę o zachęcenie Państwa uczniów do uczestnictwa w tegorocznej odsłonie Konkursu.

Wierzę, że wybrani autorzy drugiej edycji, a są to: Adam Asnyk, Władysław Bełza, Maria Konopnicka i Bolesław Leśmian będą dla Uczniów inspiracją i zachęcą Ich wzięcia udziału w Konkursie SŁOWEM – POLSKA.

Serdecznie zapraszam!