Menu rozwijane

17 listopada 2021

Szanowni Państwo!

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji składam najlepsze życzenia wszystkim dzieciom urodzonym przed terminem oraz ich dzielnym rodzicom. Gorąco dziękuję także lekarzom i pielęgniarkom, którzy niosą ratunek wcześniakom.

Tradycyjnie już siedemnastego listopada Pałac Prezydencki zostanie podświetlony na fioletowo. Jest to znak solidarności i wsparcia w walce o życie i zdrowie wcześniaków. Zbyt wczesne przyjście na świat zdarza się nawet przy co dziesiątym porodzie. Związane z tym problemy dotykają więc - w różnym stopniu - dziesiątków tysięcy dzieci rocznie.

Wcześniaki są uosobieniem kruchości i delikatności, ale zarazem też niezwykle silnej woli życia. Dzięki współczesnym osiągnięciom medycyna skutecznie pomaga przetrwać pierwsze, najtrudniejsze chwile. Chcę wyrazić najwyższe uznanie i wdzięczność lekarzom, położnym i pielęgniarkom zaangażowanym w opiekę nad maluszkami.

Wszystkim rodzicom wcześniaków, dla których pierwsze miesiące życia dziecka to zawsze duży stres i wyzwanie organizacyjne, życzę wielu sił, mocnego oparcia w sobie nawzajem i wszelkiej pomyślności. Wszystkim maluchom życzę zdrowia i wszystkiego, wszystkiego dobrego!

Może Cię zainteresować O szczepieniach dla rodziców hospitalizowanych wcześniaków Pierwsza Dama odwiedziła wcześniaki w warszawskim szpitalu