Menu rozwijane

29 września 2021

W ciągu 26 lat działalności z pomocy Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie skorzystało kilkanaście tysięcy osób, właśnie rozpoczyna  się budowa kolejnego obiektu, w którym wsparcie znajdą m.in. najmłodsi pacjenci. Będzie to pierwsze na Mazowszu stacjonarne hospicjum dla dzieci.

W Wołominie z udziałem Małżonki Prezydenta RP odbyło się dziś uroczyste podpisanie Aktu Erekcyjnego i wmurowanie Kamienia Węgielnego pod budowę nowego kompleksu medycznego, w którym znajdować się będzie m.in. Hospicjum dla dzieci, dorosłych oraz perinatalne, ale także Poradnie: Rehabilitacyjna, Perinatalna, Pediatryczna i Leczenia Bólu. Inicjatorami inwestycji są Księża Orioniści, którzy od 26 lat służą w tym miejscu nieuleczalnie chorym.

– Dziękuję za to, że udało się tu stworzyć bezpieczną przystań, gdzie pacjenci bez względu na wyznanie, system wartości mogą liczyć na ciepło, akceptację, zrozumienie. Odchodząc na tę drugą – osobiście wierzę, że lepszą – stronę życia, wiedzą, że nie są sami – podkreślała Agata Kornhauser-Duda.  – Z wielkim szacunkiem odnoszę się do służby, pracy osób, które posługują w hospicjach. Dziękuję nie tylko za Państwa profesjonalizm i wysokie kwalifikacje, to jest oczywiście ważne i potrzebne, ale przede wszystkim jestem pełna uznania dla Państwa empatii i wrażliwości – dodała.

Pani Prezydentowa spotkała się także z pracownikami oraz wolontariuszami Hospicjum, z którymi rozmawiała o rozwoju idei hospicyjnej w Polsce, trudnej sytuacji w pandemii, wolontariacie i wsparciu nie tylko pacjentów, ale także ich najbliższych. – Jestem pod ogromnym wrażeniem tego dzieła, które udało się tutaj stworzyć – udało się zaoferować gościnę osobom najbardziej potrzebującym – przewlekłe i nieuleczalnie chorym. Ale troskliwą opieką otaczani są nie tylko pacjenci, ale ich rodziny. To ogromnie ważne, bo każda choroba wpływa na człowieka, ale również i na jego rodzinę. Dziękuję za wielkie serce i zrozumienie indywidualnych potrzeb pacjentów – powiedziała Małżonka Prezydneta RP.

W uroczystości wzięli udział ks. Dyrektor Hospicjum Dariusz Czupryński oraz przedstawiciele duchowieństwa, władz rządowych i samorządowych. Pierwszej Damie towarzyszył prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

– Znając zaangażowanie i poświęcenie Księży Orionistow, a do tej pory mieliśmy okazję już nie raz współpracować, jestem przekonana, że będzie to wspaniale dzieło i mocno trzymam za nie kciuki – zakończyła Pierwsza Dama.

Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie rozpoczęło działalność 18 marca 1995 roku. Schronienie i pomoc medyczną znajdują tu osoby dotknięte nieuleczalnymi chorobami, zwłaszcza chorobami nowotworowymi. Do Hospicjum Księży Orionistów przyjmowani są chorzy z objawami niemożliwymi do złagodzenia w warunkach domowych. Pomoc otrzymują pacjenci, którzy nie mogą dłużej przebywać w oddziałach szpitalnych, w domach rodzinnych lub domach opieki ze względu na towarzyszące chorobie objawy. Księża wspierają także rodziny, które ze względu na trudne sytuacje życiowe potrzebują pomocy w opiece nad bliskimi na czas przejściowy.

Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (1)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (2)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (3)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (4)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (5)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (6)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (7)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (8)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (9)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (10)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (11)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (12)
Wołomin | Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum dla dzieci (13)
o748163536.jpg
o908940464.jpg
o937223313.jpg
o881280034.jpg
o650860135.jpg
o1972640548.jpg
o8982688.jpg
o1464915768.jpg
o1028521024.jpg
o1446924137.jpg
o1838908121.jpg
o1266699539.jpg
o715721162.jpg