Menu rozwijane

19 czerwca 2018
Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi. (1)
Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi. (2)
Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi. (3)
o1322672442.jpg
o770294776.jpg
o1659957834.jpg

O działalności charytatywnej oraz udzielaniu pomocy i wsparcia dzieciom rozmawiała we wtorek Agata Kornhauser-Duda z przedstawicielami Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi.

Placówka jest instytucją zajmującą się leczeniem najciężej chorych dzieci, w tym z wadami wrodzonymi, chorobami metabolicznymi oraz rzadkimi schorzeniami. O realizacji misji należącego do polskiej czołówki szpitala Para Prezydencka osobiście przekonała się w lutym tego roku podczas obchodów Światowego Dnia Chorego zorganizowanego w Instytucie. Prezydent podkreślał wówczas, że rozwój nowych technologii przyczynia się do ratowania życia i do przywracania zdrowia. - Przez postęp w tym zakresie, jeszcze doskonalsze technologie, bardziej wyspecjalizowane urządzenia jesteście Państwo w stanie lepiej diagnozować i w efekcie lepiej, sprawniej, dokładniej i bardziej precyzyjnie leczyć - zaznaczył.

Propagowaniem wykorzystania nowoczesnych technologii w systemie ochrony zdrowia oraz  pozyskiwaniem specjalistycznego sprzętu medycznego dla kliniki od 2015 roku zajmuje się Fundacja na rzecz Rozwoju ICZMP w Łodzi. Organizuje ona przedsięwzięcia charytatywne, z których całkowity dochód jest przeznaczany na leczenie podopiecznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Para Prezydencka wsparła tegoroczny Bal Charytatywny ofiarowując - już po raz trzeci - dar na aukcję.

Może Cię zainteresować Prezydent: Dziękuję za wielką służbę bliźniemu Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim prof. Maciej Banach, Dyrektor Instytutu i założyciel Fundacji wręczył Pierwszej Damie Medal „Serduszko za serce” za bezinteresowne działania na rzecz poprawy jakości pobytu małych pacjentów w szpitalu i za wkład w kształtowanie świadomości o potrzebie pomagania.

Fundacja poza wsparciem finansowym i rzeczowym prowadzi m.in. działania naukowe, edukacyjne i badawcze. W spotkaniu z Małżonką Prezydenta wzięły udział Małgorzata Kołtuniak, Zastępca Dyrektora ds. Finansowych, Ewa Kalinka – Warzocha, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa oraz Ewa Konciak, członek zarządu Fundacji Na Rzecz Rozwoju ICZMP. (KS)