Menu rozwijane

– Nie sądziliśmy, że tu, w Europie, tuż u granic Unii Europejskiej, znowu znajdą się rozkazodawcy i wykonawcy tak straszliwych zbrodni, jak strzelanie do uciekających grup cywilów, masowe egzekucje, tortury, gwałty, uprowadzenia i rabunki – napisała Pierwsza Dama.
– Z uznaniem odnoszę się do Państwa działania nakierowanego na to, aby precyzyjnie opisać problemy, z którymi mamy tu do czynienia. Dziękuję również za wszystkie formy zaangażowania w pomoc młodym Polakom zmagającym się ze skutkami pandemii i obostrzeń sanitarnych – napisała Pierwsza Dama.
– Jako nauczyciel wiem, że misja, której się Państwo podjęli i którą z tak wielkim sukcesem realizują na co dzień, nie jest łatwa – napisała Małżonka Prezydenta.
– Jestem przekonana, że duch Patronki będzie czuwał nad Państwem, a odsłonięta dzisiaj pamiątkowa tablica będzie stale przypominała mieszkańcom Rzeszowa, jakiego formatu człowiekiem była bł. Natalia Tułasiewicz – napisała Małżonka Prezydenta.
– Wyczekując sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy, nie szczędźmy wysiłków, aby zaradzić złu, które przyniosła ta straszna wojna – napisała Małżonka Prezydenta.
– Drodzy Maturzyści, jestem pełna uznania dla Waszego zapału w uczeniu się naszych tradycji, historii i języka. Ten bagaż z pewnością jeszcze nie raz przyda się w Waszym późniejszym życiu – napisała Pierwsza Dama.
– To tutaj też widać, że struktury państwa polskiego i samorządów zdały egzamin w obliczu wielkiego wyzwania organizacyjnego, jakim jest opieka nad uciekającymi przed wojną nieszczęśliwymi ludźmi – napisała Małżonka Prezydenta.
– Kieruję do Was słowa mojego najwyższego uznania za wysiłek, jaki włożyliście w pogłębienie nauki języka, który należy przecież do jednych z najtrudniejszych na świecie – napisała Pierwsza Dama, zwracając się do uczestników konkursu.
– Kobiety stale udowadniają, że potrafią się jednoczyć i budować kulturę dzielenia się i współpracy między sobą – napisała Małżonka Prezydenta.
Apelujemy do ludzi dobrej woli na całym świecie: uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby zakończyć tę wojnę. Pomóżmy razem jej bezbronnym ofiarom.
– Proszę o przyjęcie moich gorących życzeń, by Święta Bożego Narodzenia przepełniły wszystkich Państwa radością, szczęściem oraz upłynęły w spokoju i rodzinnej atmosferze – napisała Pierwsza Dama
– Państwa placówka zasłużyła na miano miejsca przyjaznego pacjentom, wyznaczającego wysokie standardy opieki hospicyjnej – napisała Małżonka Prezydenta.
– Środki zbierane na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin (...) są znakiem międzyludzkiej solidarności i dowodem, że możemy na siebie wzajemnie liczyć i na sobie polegać – napisała Pierwsza Dama.
Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM - The Spouses of Heads of Mission) w tym roku po raz czternasty zorganizowało charytatywny kiermasz świąteczny. Do organizatorów i uczestników wydarzenia Pierwsza Dama zwróciła się ze słowami wdzięczności i wsparcia.
– Życzę wszystkim dzieciom, które będą się tutaj bawiły i uczyły, aby czas spędzony w żłobku oraz w przedszkolu był częścią prawdziwie szczęśliwego i beztroskiego dzieciństwa – napisała Pierwsza Dama.

Inicjatywy

Inicjatywy