Menu rozwijane

28 listopada 2021

                                    Organizatorzy i Uczestnicy

                                    14. Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego

                                    na Stadionie Narodowym w Warszawie

 

Szanowni Państwo!

Przesyłam pozdrowienia wszystkim zgromadzonym na 14. Międzynarodowym Kiermaszu Dobroczynnym. Cieszę się, że po ubiegłorocznej przerwie, spowodowanej epidemią COVID–19, spotykają się Państwo ponownie na Świątecznym Bazarze Charytatywnym. Dziękuję Stowarzyszeniu SHOM za tę wspaniałą inicjatywę.

Uważam, że zwłaszcza obecnie, kiedy ludzie na całym świecie doświadczają problemów i niepokojów związanych z pandemią SARS–CoV–2 i jej konsekwencjami, potrzebujemy dużo wzajemnej serdeczności i uwagi, empatii i solidarności. Kiermasz jest właśnie wydarzeniem, na którym manifestuje się takie pozytywne nastawienie i wiele ciepłych uczuć.

Zgodnie z polską i chrześcijańską tradycją, a zarazem ze zwyczajem rozpowszechnionym w licznych krajach na różnych kontynentach, ostatnie tygodnie każdego roku są czasem myślenia o bliźnich znajdujących się w potrzebie i szczególnie aktywnego niesienia im pomocy.

Działalność charytatywna i hojna ofiarność przyczyniają się do ułatwiania innym życia, wyrównywania szans, otwierania nowych, szerszych możliwości rozwoju. Nawet skromne gesty dzielenia się tym, co mamy, gdy czynimy to razem, tworzą wielkie dzieła. Tak też dzieje się rokrocznie podczas Świątecznego Bazaru, gdzie przedstawiciele różnych państw i kultur łączą się we wspólnym celu.

Gorąco dziękuję wszystkim Państwu za ten cenny wkład w budowanie świata coraz lepszego, pomyślniejszego, szczęśliwszego – dla wszystkich. Z serca życzę, aby tegoroczna edycja Kiermaszu przyniosła wiele radości i dobrych owoców.