09 czerwca 2021

 

Do Uczestników Ceremonii Otwarcia
Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata VIRTUS 2021

Szanowni Państwo!

Ogromnie się cieszę, że Polska jest miejscem, gdzie odbywają się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata VIRTUS 2021. Moja radość jest tym większa, że spotkanie to doszło do skutku mimo niesprzyjających warunków trwającej na świecie pandemii koronawirusa. Chcę wyrazić mój podziw dla wszystkich zawodników, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w tym wydarzeniu. Przygotowania do niego wymagały większego niż zwykle wysiłku i zaangażowania nie tylko zawodników, ale także ich trenerów i opiekunów, dlatego jestem pełna uznania dla postawy tych wszystkich osób.

Przed Państwem kilka dni zmagań sportowych. Rozpoczynające się mistrzostwa lekkoatletyczne to szczególna impreza, wielkie święto dla środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną. Organizowanie takich cyklicznych zawodów sportowych jest bardzo potrzebne, jest źródłem wielu momentów wzruszeń i szczęścia łączących wszystkich tych, którzy choć raz posmakowali atmosfery towarzyszącej tym spotkaniom. Ich celem nie jest rywalizacja, a jednoczenie, które rodzi się podczas wspólnych zmagań sportowych. Igrzyska światowe stwarzają też możliwość nawiązania nowych, ciekawych znajomości i przyjaźni, przede wszystkim między zawodnikami z różnych krajów.

Drodzy Zawodnicy,

Podziwiam Waszą niezwykłą solidarność zespołową, samozaparcie i zapał do walki. Dostarczacie publiczności dużą dawkę pozytywnych emocji i przeżyć, które na długo pozostają w pamięci. Dzięki Waszemu udziałowi sporty dla osób z niepełnosprawnością intelektualną zyskują na popularności, rozpowszechniając ideę tej szczególnej, szlachetnej rywalizacji. Tegoroczne igrzyska po raz kolejny udowadniają, jaką wartość ma dla Was aktywność fizyczna i zdobywanie za nią nagród. Każdy z Was pokazuje swojego walecznego i silnego ducha, pokonuje własne słabości, by zdobyć jak najlepszy wynik. Mając taką motywację, możecie w pełni zaprezentować swoje umiejętności i sprawdzić się w wybranych dyscyplinach.

Wszystkim Wam, którzy stanęliście w tym roku w szranki, by podjąć wyzwania, jakie stawia lekkoatletyka, życzę gorącego przyjęcia publiczności, a zwycięzcom już teraz z całego serca gratuluję i życzę mobilizacji do zdobywania kolejnych laurów w następnych sezonach sportowych.

Powodzenia, radości z bycia razem i dobrej zabawy !