Menu rozwijane

16 lipca 2022

Do Organizatorów i Uczestników

Gali finałowej IV konkursu

„Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”

 

 

Szanowni Państwo.

Zakończyła się czwarta edycja konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”. Dzisiaj przypada jej uroczysty finał, który z największą przyjemnością objęłam honorowym patronatem.

Konkurs ten jest wielkim świętem regionalnego dziedzictwa Lubelszczyzny, świętem polskich gospodyń, kobiet zaradnych i wyjątkowych. Jest wspaniałym wydarzeniem, które gromadzi koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia działające na ziemi lubelskiej, regionu, który jest miejscem wielu kultur, miejscem szczycącym się bogatą lokalną spuścizną. Wszystko to dzieje się za sprawą kobiet, które kochają tę ziemię, które pozostają wierne tradycji, które doceniają swoje lubelskie korzenie i łączą w sposób harmonijny tradycję z nowoczesnością. Umieją wydobyć to, co najlepsze w smaku tutejszych potraw i tworzyć wyjątkowe rękodzieło. To właśnie Panie są liderkami swoich społeczności. Przyszłość Polski, pomyślność polskich rodzin, polskich wsi, miasteczek i miast leży w rękach kobiet, gospodyń, kobiet nieprzeciętnych.

Gratuluję zatem wszystkim Paniom, które wzięły udział w konkursie, a zwłaszcza wszystkim nagrodzonym. Z całą pewnością werdykt komisji konkursowej nie był łatwy. Wiem też, że to, co dziś mogą Państwo podziwiać, jest zaledwie częścią tego, co można było zobaczyć i czego skosztować w trakcie wcześniejszych eliminacji konkursowych.

Dziękuję bardzo organizatorom za tę cenną inicjatywę. Życzę wszystkim Paniom i wszystkim Państwu wszelkiej pomyślności i jak najwięcej zapału do dalszych wspólnych działań.