Menu rozwijane

10 lipca 2022

Do Organizatorów i Uczestników

XV Konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego

 

Szanowni Państwo!

Cieszę się bardzo, że Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego doczekał się piętnastej edycji.

Zmagania konkursowe pozwoliły wyłonić najlepszych z najlepszych aktywnych mieszkańców Państwa powiatu. Za chwilę zwycięzca otrzyma specjalną statuetkę, a inni wyróżnieni nagrody i dyplomy. Gorąco Państwu gratuluję.

Konkurs jest doskonałym sposobem na promowanie ziemi świętokrzyskiej z jej niepowtarzalnymi smakami. Ta różnorodność i bogactwo potraw, których przepisy sięgają bardzo wielu lat wstecz, tworzą tożsamość, ważną dla podtrzymania tradycji i obyczajów regionu i wynikają wprost ze spuścizny pokoleniowej. Stanowią część polskiego folkloru z jego wielowymiarowym charakterem, który jest jednym z naszych najcenniejszych skarbów narodowych. Jestem za to wszystkim Państwu niezmiernie wdzięczna. Mogę sobie wyobrazić, jak bardzo muszą być Państwo dumni ze swoich osiągnięć. Państwa praca i aktywność, niespożyta energia, kreatywność i pasja kształtują styl życia, który czerpie najlepsze wzorce z przeszłości, tkwiące głęboko w korzeniach Państwa regionalnej kultury wiejskiej. Ten ogromny potencjał trzeba chronić, by przyszłe pokolenia mogły z niego czerpać.

Serdecznie pozdrawiam całą społeczność żyjącą na wsi świętokrzyskiej i życzę wielu lat w dobrobycie. Niech ziemia przez Państwa uprawiana rodzi najlepsze owoce, z których można przygotować tak wspaniałe dania, jak zaprezentowane podczas dzisiejszego konkursu. Życzę, by letnia aura sprzyjała Państwa spotkaniu i nawiązaniu cennych kontaktów.