01 marca 2020

                                                                                      Do Uczestników

                                                                                      koncertu dyplomantów

                                                                                      Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej

                                                                                      II st. im. Zenona Brzewskiego

Szanowni Państwo!

Dziękując serdecznie za zaproszenie na dzisiejszy koncert dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego, pragnę równocześnie wyrazić żal, że nie mogę w nim uczestniczyć.

Za chwilę wysłuchają Państwo gry młodych instrumentalistów, którzy będą kończyć naukę w tej Szkole. Przed nimi otwierają się nowe możliwości kształcenia i pogłębiania wiedzy muzycznej, a być może także duże sukcesy na scenach zagranicznych, czego z całego serca im życzę. Muzycy, którzy są już absolwentami placówki, występowali wcześniej nie tylko w polskich salach koncertowych. O ich wysokim poziomie wykonawczym, który zawdzięczają opiece i wytężonej pracy pedagogów, mogła przekonać się także publiczność poza granicami Polski. Wśród tej młodzieży byli i są również stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, którego działalność dobrze znam i doceniam, patronując z przyjemnością Programowi pomocy wybitnie zdolnym.

Gorąco zachęcam Państwa do owacyjnego przyjęcia tych młodych ludzi, którzy za chwilę przedstawią umiejętności nabyte podczas lat nauki w Szkole. Jestem pewna, że możliwość zaprezentowania się teraz przed Państwem to dla nich nie tylko sprawdzian przed opuszczeniem murów szkolnych, ale z całą pewnością również duże przeżycie, które wiąże się z silnymi emocjami.

Życzę wszystkim Państwu wspaniałych wrażeń artystycznych, a dyplomantom powodzenia w przyszłości oraz czerpania ogromnej radości z muzyki, która towarzyszy człowiekowi od zawsze, a jej tworzenie i wykonywanie jest wielkim przywilejem.