01 października 2020

                                                                                      Do Uczestników koncertu

                                                                                      z okazji Dnia Seniora

                                                                                      w Tomaszowie Mazowieckim

Szanowni Państwo!

Dziękuję za zaproszenie na dzisiejszy koncert dedykowany seniorom, a zorganizowany przez władze Tomaszowa Mazowieckiego. Bardzo żałuję, że nie mogę wziąć w nim udziału, ale zapewniam, że jestem z Państwem myślami.

Seniorzy tworzą ogromny kapitał społeczny. Państwa atuty to połączenie doświadczenia i mądrości życiowej z tym, co niesie współczesność, umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością, to ciekawość świata i rozwaga. Chcą Państwo być aktywni, dając temu wyraz na co dzień. Angażują się Państwo w sprawy społeczne, biorą udział w życiu kulturalnym i podejmują szereg inicjatyw. Mogą Państwo pochwalić się bogatą własną twórczością, która odzwierciedla różne pasje. Wszystkim nam imponuje Państwa chęć kształcenia się, choćby na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Dziękujemy za podejmowane działania, które przyczyniają się do aktywizacji środowiskowej i pobudzania życia społeczności lokalnych. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że chcą Państwo mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość i czynnie ją kształtować, by przekazać swoje dziedzictwo następnym pokoleniom.

Z okazji Dnia Seniora pragnę złożyć Paniom i Panom najserdeczniejsze życzenia długich lat w dobrym zdrowiu i czerpania radości ze słonecznej strony życia. Niech miłość i troska najbliższych zawsze Państwa otacza, bo wtedy każdy dzień staje się powodem do uśmiechu.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich obecnych na koncercie i życzę wspaniałych wrażeń artystycznych.