03 października 2020

                                                                                       Do Uczestników

                                                                                       XXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet

                                                                                       po Chorobie Nowotworowej

                                                                                       na Jasną Górę

Szanowni Państwo!

Jasna Góra po raz dwudziesty trzeci gości uczestniczki Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet po Chorobie Nowotworowej, które przyszły tu, by się modlić i otrzymać wsparcie duchowe.

Do dziś mam w żywej pamięci moje wcześniejsze częstochowskie spotkania z Paniami w 2016 i 2017 i mogę zaświadczyć, że u stóp jasnogórskiego klasztoru panuje zawsze niezwykle serdeczna i niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą Panie swoją ciepłą obecnością i okazywaniem sobie nawzajem wsparcia i zaufania. Dzięki istnieniu społeczności Amazonek mogą Panie codziennie działać i pomagać pacjentkom w pokonywaniu choroby, budząc nadzieję na powrót do normalnego życia. Bycie częścią tej szczególnej wspólnoty dodaje kobietom siły i wiary w to, że żadna z nich nie będzie pozostawiona sama sobie z problemami i troskami. Ta empatia i solidarność, tak charakterystyczne dla ruchu Amazonek, wzbudzają mój szacunek i podziw. Chciałabym, aby to świadectwo Pań stało się udziałem jak najliczniejszej grupy kobiet, by uwierzyły, że nawet z najtrudniejszej sytuacji życiowej można znaleźć wyjście.

Pragnę także jeszcze raz podziękować gorąco za zaufanie, którym zostałam przez Panie obdarzona, z czego jestem dumna i absolutnie pewna, że bycie ambasadorką kobiet tak wyjątkowych to nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim ogromne zobowiązanie, któremu staram się sprostać.

Proszę przyjąć ode mnie i mojego męża serdeczne pozdrowienia z wyrazami naszego najwyższego uznania i poważania.