Menu rozwijane

08 czerwca 2019

                                                                                       Do Organizatorów i Uczestników

                                                                                       3. Dyktanda Polonijnego w Beneluksie

Szanowni Państwo,

Pragnę bardzo gorąco pozdrowić wszystkich Państwa biorących udział w dzisiejszej uroczystości wręczenia nagród w kolejnej edycji konkursu Dyktando Polonijne w Beneluksie. Inicjatywa, która została podjęta trzy lata temu przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli, wspaniale się rozwija, co bardzo mnie cieszy jako patronkę przedsięwzięcia.

Rosnące zainteresowanie uczniów polonijnych konkursem świadczy o tym, jak bardzo ci młodzi ludzie chcą uczyć się języka polskiego i poznawać polską kulturę. Do tegorocznej konkurencji o tytuł Polonijnego Mistrza Ortografii Polskiej zgłosiło się aż 885 uczniów z ponad 20 szkół z krajów Beneluksu. Do nich wszystkich kieruję słowa mojego najwyższego uznania za chęć zmierzenia się z zawiłościami gramatyki i trudną pisownią polskich wyrazów. To bardzo ważne, by uczniowie nabywając wprawy i wiedzy językowej, mogli sami sięgać po polskie teksty i dzieła naszej literatury, w której wyrażony jest szacunek dla polskiego dziedzictwa narodowego.

Drodzy Laureaci,

Bardzo serdecznie gratuluję Wam zdobycia zaszczytnego tytułu Polonijnego Mistrza Ortografii Polskiej w tym roku. Dziękuję za to, że poświęcacie swój wolny czas na naukę języka ojczystego i czerpiecie z tego przyjemność. Moja radość z Waszych sukcesów jest naprawdę ogromna. Jestem przekonana, że teraz uzyskane przez Was umiejętności okażą się nieocenionym kapitałem w przyszłości.

Wszystkim Państwu życzę wielu wspaniałych wzruszeń i niezapomnianych emocji podczas dzisiejszej Gali, a twórcom Dyktanda następnych wydań tego jakże wartościowego konkursu.