Menu rozwijane

25 listopada 2017

Do Uczestników
Turnieju Mikołajkowego
„Szachiści grają dla Polonii”

Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiam organizatorów oraz wszystkie dzieci, które biorą udział w ogólnopolskim, corocznym turnieju szachowym pn. „Szachiści grają dla Polonii”.

Cel, który przyświeca tym rozgrywkom budzi mój najwyższy szacunek. Ogromnie się cieszę, że dzięki uczestnictwu polskich młodych szachistów w tej szlachetnej inicjatywie, rówieśnicy zza naszej wschodniej granicy znowu przyjadą do Polski latem, by odpoczywać i grać w szachy. Całym sercem jestem z Wami, Moi Drodzy, i przyznaję, że podziwiam Wasz zapał do tej przecież trudnej gry, która doskonale ćwiczy umysł i koncentrację.

Życzę Wam wszystkim sukcesów w rywalizacji na szachownicach, a Polskiemu Związkowi Szachowemu gratuluję kontynuowania spotkań, które promują wśród dzieci pozytywny wzorzec zaangażowanej postawy i wrażliwość na los i potrzeby innych.

Życzę także, by finałowy turniej akcji, który tradycyjnie organizowany jest w  Senacie RP, przyniósł młodym szachistom zwycięstwo w potyczce z reprezentantami Parlamentarnego Zespołu Szachowego.

Trzymam za Was kciuki!