21 maja 2016

Do Uczestników
XX Lednickiej Wiosny Poetyckiej

 

Szanowni Państwo,

Lednicka Wiosna Poetycka święci Jubileusz 20-lecia. Składam z tej okazji moje serdeczne gratulacje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia kulturalnego na piastowskiej ziemi, miejscu symbolicznym, gdzie rodziła się nasza narodowa tożsamość i tradycja.

Na przestrzeni dwudziestolecia ruch poetycki, jakim jest Lednicka Wiosna Poetycka, przekształcił się z wielkopolskiego poprzez międzyregionalny w ogólnopolski. Świadczy to o wysokim poziomie i szerokim uznaniu dla tego unikalnego turnieju poetyckiego. Gdyby nie ogromny wysiłek i konsekwencja w działaniu organizatorów, konkurs nie cieszyłby się takim zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Kolejne edycje Wiosny Poetyckiej tylko potwierdzały rangę przedsięwzięcia i jego rosnący prestiż. Dotychczasowi uczestnicy Lednickiej Wiosny wspominają swój udział w niej jako szczególne wydarzenie i niezapomniane przeżycie. Jestem pewna, że takim pozostanie.     

Pozdrawiam wszystkich  Państwa, życząc wspaniałego Jubileuszu i jeszcze wielu spotkań z poezją młodych w następnych latach. Oddzielne i gorące gratulacje składam Laureatowi tegorocznej Korony Wierzbowej, nie zapominając jednak o pozostałych nagrodzonych i wyróżnionych. Niech poezja prowadzi Was przez całe życie. Bez niej ma ono gorszy smak.