Menu rozwijane

12 czerwca 2019

                                                                 Do Uczestników

                                                                 Gali Konkursu „Szkoła z Pasją Pomagania”

Szanowni Państwo!

Cieszę się bardzo, że Alma Spei Hospicjum dla Dzieci zorganizowało konkurs „Szkoła z pasją Pomagania”, którego uroczyste zakończenie odbywa się dzisiaj, a ja mogłam patronować tej wspaniałej inicjatywie profilaktyczno-edukacyjnej.

Gratuluję z całego serca wszystkim szkołom z województwa małopolskiego, które wzięły udział w konkursie. Uczniowie z tych placówek wykazali się wrażliwością na potrzeby nieuleczalnie chorych i nauczyli się, jak pracować w ramach wolontariatu hospicyjnego. Praca ta nie jest łatwa, ponieważ wymaga dużego wyczucia i delikatności w kontakcie z chorym. Trzeba być gotowym do wzięcia na siebie poważnych zobowiązań. Uczniowie zdali ten egzamin na szóstkę.

Dziękuję Hospicjum Alma Spei za kształtowanie i wzmacnianie w młodych ludziach tolerancyjnej, otwartej i akceptującej postawy wobec cierpiących, za wyzwalanie aktywności i kreatywności. Wszystkie te cechy i umiejętności uczniowie na pewno kiedyś wykorzystają, a ze zdobytym bagażem doświadczeń będzie im łatwiej radzić sobie w życiu społecznym w przyszłości.

Najgorętsze i najserdeczniejsze słowa szacunku i uznania kieruję do zwycięzców – zdobywcy nagrody Grand Prix oraz szkół, które otrzymały certyfikaty „Szkoły z pasją pomagania”. Gratuluję bohaterom dzisiejszego spotkania tych prestiżowych wyróżnień. Jestem pewna, że staną się one przykładem i zachętą dla innych do czynnego angażowania się w opiekę paliatywną.     

Życzę Hospicjum Alma Spei kontynuowania idei konkursowej, bo mocno wierzę w to, że kolejni uczniowie będą chcieli pomagać z niewyczerpaną pasją, która przynosi mnóstwo satysfakcji, zadowolenia i radości.

Powodzenia w kolejnych edycjach konkursu!