Menu rozwijane

12 czerwca 2022

 

Do Uczestników i Organizatorów

Festiwalu Polskiej Piosenki „Śpiewowisko”

Londyn, Wielka Brytania

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiam Wszystkich gości i uczestników II edycji Festiwalu Polskiej Piosenki „Śpiewowisko”, odbywającego się w Polskim Ośrodku Społeczno–Kulturalnym w Londynie – największym polskim centrum poza granicami kraju.

Cieszę się, że pilotażowa edycja, pomimo trudności związanych z obostrzeniami epidemiologicznymi, spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży uczących się w polskich szkołach sobotnich. Tym bardziej raduje mnie fakt, że podczas tegorocznego Finału jest możliwość spotykania się w licznym gronie, tym razem już stacjonarnie.

Drodzy Uczniowie,

Za chwilę zaprezentujecie swoje talenty wokalne i umiejętności artystyczne w myśl hasła Konkursu „Solidarność, Integracja i Śpiew – niech połączy nas piosenka”. Jestem przekonana, że nie lada wyzwaniem dla Jurorów będzie wyłonienie zwycięzców. Bez względu jednak na wynik, wszyscy jesteście bohaterami dzisiejszego spotkania.

Wasz udział w tak wspaniałych inicjatywach przyczynia się do budowania ducha patriotyzmu i pielęgnowania własnej tożsamości narodowej. To bardzo ważne i cenne, że chcecie uczyć się kultury i języka polskiego. Konkurs wymagał od Was ogromnego zaangażowania i wysiłku do przygotowania repertuaru w języku, który jest trudny, zwłaszcza dla osób urodzonych i wychowujących się na Obczyźnie. Za tę motywację z całego serca Wam, Waszym Rodzicom i Nauczycielom dziękuję.

Składam również podziękowania Organizatorom Festiwalu – Centrum Kształcenia „Edukator” za umożliwienie i zachęcenie uczniów do odkrywania piękna mowy ojczystej poprzez śpiew jako formę edukacji, rozrywki i integracji.

Życzę Państwu wielu wrażeń towarzyszących dzisiejszej uroczystości, owocnych obrad oraz sukcesów w kolejnych odsłonach Konkursu. Przy okazji pobytu w Warszawie, Laureatów Konkursu serdecznie zapraszam do odwiedzenia Pałacu Prezydenckiego.