Menu rozwijane

– Drodzy Maturzyści, jestem pełna uznania dla Waszego zapału w uczeniu się naszych tradycji, historii i języka. Ten bagaż z pewnością jeszcze nie raz przyda się w Waszym późniejszym życiu – napisała Pierwsza Dama.
– To tutaj też widać, że struktury państwa polskiego i samorządów zdały egzamin w obliczu wielkiego wyzwania organizacyjnego, jakim jest opieka nad uciekającymi przed wojną nieszczęśliwymi ludźmi – napisała Małżonka Prezydenta.
– Kieruję do Was słowa mojego najwyższego uznania za wysiłek, jaki włożyliście w pogłębienie nauki języka, który należy przecież do jednych z najtrudniejszych na świecie – napisała Pierwsza Dama, zwracając się do uczestników konkursu.
– Kobiety stale udowadniają, że potrafią się jednoczyć i budować kulturę dzielenia się i współpracy między sobą – napisała Małżonka Prezydenta.
Apelujemy do ludzi dobrej woli na całym świecie: uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby zakończyć tę wojnę. Pomóżmy razem jej bezbronnym ofiarom.
– Proszę o przyjęcie moich gorących życzeń, by Święta Bożego Narodzenia przepełniły wszystkich Państwa radością, szczęściem oraz upłynęły w spokoju i rodzinnej atmosferze – napisała Pierwsza Dama
– Państwa placówka zasłużyła na miano miejsca przyjaznego pacjentom, wyznaczającego wysokie standardy opieki hospicyjnej – napisała Małżonka Prezydenta.
– Środki zbierane na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin (...) są znakiem międzyludzkiej solidarności i dowodem, że możemy na siebie wzajemnie liczyć i na sobie polegać – napisała Pierwsza Dama.
Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM - The Spouses of Heads of Mission) w tym roku po raz czternasty zorganizowało charytatywny kiermasz świąteczny. Do organizatorów i uczestników wydarzenia Pierwsza Dama zwróciła się ze słowami wdzięczności i wsparcia.
– Życzę wszystkim dzieciom, które będą się tutaj bawiły i uczyły, aby czas spędzony w żłobku oraz w przedszkolu był częścią prawdziwie szczęśliwego i beztroskiego dzieciństwa – napisała Pierwsza Dama.
Pierwsza Dama skierowała list do uczestników koncertu „Siła Miłości” zorganizowanego w rocznicę urodzin prof. Wandy Półtawskiej. – Chcę złożyć Pani Profesor wyrazy głębokiego szacunku – napisała.
List Małżonki Prezydenta do uczestników uroczystej inauguracji kolejnego roku działania Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Agata Kornhauser-Duda: Z podziwem i uznaniem myślę o polskich Amazonkach, które swoim działaniem jednoczą inne kobiety i dają wiarę, że nawet z najtrudniejszej sytuacji życiowej można znaleźć wyjście.
Cieszę się, że uzdolniona artystycznie młodzież weźmie udział w warsztatach i będzie mogła rozwijać swoje talenty pod okiem wspaniałych pedagogów. Jestem przekonana, że to doświadczenie zaowocuje w przyszłości - napisała.
Pierwsza Dama jest patronką programu „Szkoła z Pasją Pomagania” prowadzonego przez krakowskie Hospicjum dla Dzieci Alma Spei. List o tej treści został wysłany do 32 szkół, które w tegorocznej edycji programu uzyskały certyfikat Szkoły z Pasją Pomagania.

Inicjatywy

Inicjatywy