Menu rozwijane

Trzon naszego kontyngentu stanowią żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa (1)
Baza Bagram w Afganistanie. To tu stacjonuje liczący ok. 250 osób Polski Kontyngent Wojskowy, w którym Prezydent złożył wizytę z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych (2)
Szkoleniowo-doradcza misja Resolute Support rozpoczęła się, gdy z końcem roku 2014 sojusz zakończył misję ISAF. Obecnie operacja RS liczy ok. 13 tys. żołnierzy (3)
Główne zadania PKW to m.in. doradzanie na szczeblu strategicznym i operacyjnym afgańskim dowództwom i instytucjom podległym ministerstwu obrony i spraw wewnętrznych (4)
To także ochrona doradców i doraźna ochrona konwojów logistycznych (5)
Podczas wizyty w PKW Prezydentowi towarzyszył m.in. Minister Obrony Narodowej, Szef Gabinetu Prezydenta, Szef BBN, Dowódca Operacyjny RSZ oraz biskup polowy WP (6)
Prezydent przyznał, że jest już po rozmowie z premierem i ministrem obrony Afganistanu. - Rysują się możliwości dla PGZ, dla polskiego przemysłu zbrojeniowego – chodzi o modernizację sprzętu. (7)
Prezydent przyznał, że jest już po rozmowie z premierem i ministrem obrony Afganistanu. - Rysują się możliwości dla PGZ, dla polskiego przemysłu zbrojeniowego – chodzi o modernizację sprzętu. (8)
Baza Bagram w Afganistanie, gdzie stacjonują żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego, którzy swoją służbę pełnią w ramach misji Resolute Support w Afganistanie (9)
W skład PKW wchodzą także pododdziały m. in. z 11. pułku artylerii z Węgorzewa, 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka, 1. Bazy Lotniczej Wojsk Lądowych z Inowrocławia (10)
PKW to również lekarze, logistycy i żołnierze Wojsk Specjalnych (11)
PKW to również lekarze, logistycy i żołnierze Wojsk Specjalnych (12)
Podczas apelu w bazie wręczone zostały odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi z Mieczami oraz medale resortowe (13)
Gwiazdami Afganistanu wyróżnieni zostali także żołnierze armii amerykańskiej (14)
- Pokazujecie naszym sojusznikom, że jesteśmy odpowiedzialnym członkiem NATO. Bierzemy na siebie trud sojuszniczej służby - zwrócił się do wojskowych Andrzej Duda (15)
- Na tym polega także istota budowania sfery bezpieczeństwa naszego kraju – powiedział Prezydent, podkreślając znaczenie udziału w misjach dla sojuszniczej wiarygodności (16)
Wyraził również przekonanie, że udział w misjach w Afganistanie i Iraku „przyczynił się do tego, że dzisiaj oddziały sojusznicze, przede wszystkim armii USA, są także na terenie naszego kraju” (17)
Prezydent poinformował także o decyzji dotyczącej powiększenia polskiego kontyngentu (18)
– Zadeklarowaliśmy, że do końca roku zwiększymy go o 50 żołnierzy – powiedział (19)
Prezydent przyznał, że nasi żołnierze cały czas są w Afganistanie potrzebni i „dlatego obiecywaliśmy dzisiaj gen. Nicholsonowi, że nie zamierzamy się wycofywać” (20)
Prezydent przyznał, że nasi żołnierze cały czas są w Afganistanie potrzebni i „dlatego obiecywaliśmy dzisiaj gen. Nicholsonowi, że nie zamierzamy się wycofywać” (21)
- Misja musi trwać dalej, aż do skutku, kiedy armia afgańska sama będzie mogła przejąć wszystkie obowiązki – zaznaczył. Dodał, że stąd wynika deklaracja zwiększenia kontyngentu (22)
- Misja musi trwać dalej, aż do skutku, kiedy armia afgańska sama będzie mogła przejąć wszystkie obowiązki – zaznaczył. Dodał, że stąd wynika deklaracja zwiększenia kontyngentu (23)
- Chociaż mamy 10 kontyngentów w różnych miejscach na świecie, nie ma drugiego tak niebezpiecznego zadania – zaznaczył Prezydent (24)
Przypomniał, że nigdy od czasów drugiej wojny światowej polska armia nie wykonywała tak długiej i tak niebezpiecznej misji (25)
Polskie wojsko uczestniczy w kolejnych wielonarodowych misjach w Afganistanie już od kilkunastu lat (26)
W tym czasie zginęło 44 polskich żołnierzy i pracowników wojska, 361 zostało rannych, a ponad 850 poszkodowanych. W Bagram znajduje się tablica ku ich czci (27)
Prezydent zapalił także znicze w miejscu upamiętniającym żołnierzy USA, którzy polegli wykonując swoje zadania w Afganistanie oraz przed tablicą poświęconą ofiarom katastrofy smoleńskiej (28)
W czasie pobytu w bazie wojskowej Andrzej Duda rozmawiał m.in. z dowódcą misji Resolute Support gen. Johnem W. Nicholsonem Jr. (29)
W spotkaniu Andrzeja Dudy i gen. Johna W. Nicholsona Jr. wziął udział także Szef MON Mariusz Błaszczak (30)
Podczas rozmowy z mediami, Prezydent przekonywał, że program modernizacji polskiej armii będzie realizowany sprawnie. - Mam nadzieję, że sprawniej niż dotychczas – dodał (31)
- Uczynimy wszystko, żebyście mieli jak najlepsze wyposażenie i jak najlepsze warunki - zapewniał wcześniej żołnierzy Andrzej Duda (32)
Nawiązał także do planowanego w tym tygodniu podpisania umowy na dostawy systemu obrony powietrznej Patriot. - To dziejowe wydarzenie w historii Rzeczypospolitej (33)
Prezydent razem z Szefem MON i BBN obejrzeli w Bagram sprzęt, który jest na wyposażeniu polskiego kontyngentu (34)
Składając żołnierzom życzenia świąteczne, Andrzej Duda podkreślił: - Chylę przed Państwem czoło i dziękuję za służbę Polsce (35)
Składając żołnierzom życzenia świąteczne, Andrzej Duda podkreślił: - Chylę przed Państwem czoło i dziękuję za służbę Polsce (36)
„Żołnierze PKW w Afganistanie na spotkaniu z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Nad Nimi wzruszające kartki od dzieci”- napisał Prezydent na swoim Twitterze (37)
„Baza Bagram. Afganistan. Polski Kontyngent Wojskowy. Wyrazy szacunku i wdzięczności dla naszych Żołnierzy” - napisał Prezydent na Twitterze po powrocie do Polski (38)
„Baza Bagram. Afganistan. Polski Kontyngent Wojskowy. Wyrazy szacunku i wdzięczności dla naszych Żołnierzy” - napisał Prezydent na Twitterze po powrocie do Polski (39)
„Baza Bagram. Afganistan. Polski Kontyngent Wojskowy. Wyrazy szacunku i wdzięczności dla naszych Żołnierzy” - napisał Prezydent na Twitterze po powrocie do Polski (40)
„Baza Bagram. Afganistan. Polski Kontyngent Wojskowy. Wyrazy szacunku i wdzięczności dla naszych Żołnierzy” - napisał Prezydent na Twitterze po powrocie do Polski (41)
„Baza Bagram. Afganistan. Polski Kontyngent Wojskowy. Wyrazy szacunku i wdzięczności dla naszych Żołnierzy” - napisał Prezydent na Twitterze po powrocie do Polski (42)
„Baza Bagram. Afganistan. Polski Kontyngent Wojskowy. Wyrazy szacunku i wdzięczności dla naszych Żołnierzy” - napisał Prezydent na Twitterze po powrocie do Polski (43)
„Baza Bagram. Afganistan. Polski Kontyngent Wojskowy. Wyrazy szacunku i wdzięczności dla naszych Żołnierzy” - napisał Prezydent na Twitterze po powrocie do Polski (44)
„Baza Bagram. Afganistan. Polski Kontyngent Wojskowy. Wyrazy szacunku i wdzięczności dla naszych Żołnierzy” - napisał Prezydent na Twitterze po powrocie do Polski (45)
Międzylądowanie w Tadżykistanie, gdzie odbyła się rozmowa z Prezydentem Tadżykistanu Emomalim Rachmonem (46)
W drodze powrotnej z Afganistanu Andrzej Duda spotkał się także z Prezydentem Gruzji Giorgi Margwelaszwilim (47)
26 marca 2018
dwnld09.jpg
dwnld01.jpg
dwnld02.jpg
dwnld03.jpg
dwnld04.jpg
dwnld05.jpg
dwnld06.jpg
dwnld07.jpg
dwnld08.jpg
dwnld10.jpg
dwnld11.jpg
dwnld12.jpg
dwnld13.jpg
dwnld14.jpg
dwnld15.jpg
dwnld16.jpg
dwnld17.jpg
dwnld19.jpg
dwnld20.jpg
dwnld21.jpg
dwnld22.jpg
dwnld23.jpg
dwnld24.jpg
dwnld25.jpg
dwnld26.jpg
dwnld27.jpg
dwnld28.jpg
dwnld29.jpg
dwnld30.jpg
dwnld30a.jpg
dwnld31.jpg
dwnld32.jpg
dwnld33.jpg
dwnld34.jpg
dwnld35.jpg
dwnld35a.jpg
dwnld36.jpg
dwnld37.jpg
dwnld38.jpg
dwnld39.jpg
dwnld39a.jpg
dwnld40.jpg
dwnld41.jpg
dwnld42.jpg
dwnld43.jpg
dwnld44.jpg
dwnld45.jpg