Menu rozwijane

Namawiał mieszkańców, by pamiętali o swoich przodkach walczących w Powstaniu Wielkopolskim. Przypominał, że to jeden z nielicznych polskich zrywów, który zakończył się zwycięstwem. (1)
Prezydent rozpoczął wizytę od złożenia kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym Powstanie Wielkopolskie (2)
W Szamotułach Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami oraz samorządowcami (3)
Witając się z zebranymi na błoniach Zamku Górków mieszkańcami, powiedział, że „w działaniach, które zostały podjęte przez rząd, przeze mnie, Polska rzeczywiście zmienia się na lepsze” (4)
- Dla mnie na lepsze, to znaczy, że w przeciętnej polskiej rodzinie żyje się lepiej, to jest kwestia najistotniejsza – zaznaczył Prezydent (5)
Odnosząc się do zapowiadanych przez rząd nowych programów, które mają m.in. wspierać życie polskich rodzin, powiedział: - Chcemy (...) budować silne państwo (6)
- Silne państwo to dobrze wychowana, dobrze wykształcona młodzież. Silne państwo to praca, a więc bezpieczna rodzina – mówił Andrzej Duda (7)
Podkreślił, że poza niskim bezrobociem, bardzo zależy mu na wzroście płac w Polsce. Prowadzi to bowiem do wzrostu jakości życia przeciętnej polskiej rodziny (8)
- Cieszę się, że rząd zapowiedział nowe programy wspierające polską rodzinę, nowe programy wspierające matki wychowujące dzieci – wyliczał Prezydent (9)
Prezydent pozytywnie ocenił także zobowiązanie przyznania emerytur kobietom, które urodziły czworo dzieci (10)
Według Andrzeja Dudy na pochwałę zasługują również pomysły wypłacania 300 zł na wyprawkę dla uczniów oraz projekty przygotowane dla małych i średnich przedsiębiorców (11)
„Wierzę w to, że będę mógł te ustawy zobaczyć na swoim biurku, wierzę w to, że będę mógł je podpisać, ale zapowiadam także, że będę mobilizował rząd do tego, żeby one powstały jak najszybciej” (12)
Andrzej Duda nawiązał także to obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (13)
– Chciałbym, żebyście ich wspominali, żeby ta tradycja była wzmacniana, bo to ważny element budowy silnego państwa – apelował. (14)
Zdaniem Prezydenta RP elementem budowy silnego, nowoczesnego państwa jest także „dobra konstytucja” (15)
„Wierzę, że taka konstytucja powstanie i mam nadzieję, że będzie to konstytucja taka, jakiej Państwo będziecie chcieli i że odpowiecie Państwo na pytanie, jakiej konstytucji chcecie” (16)
18 kwietnia 2018
dwnld13.jpg
dwnld01.jpg
dwnld02.jpg
dwnld03.jpg
dwnld04.jpg
dwnld05.jpg
dwnld04a.jpg
dwnld06.jpg
dwnld07.jpg
dwnld08.jpg
dwnld09.jpg
dwnld10.jpg
dwnld12.jpg
dwnld11.jpg
dwnld14.jpg
dwnld15.jpg