| | |
A | A | A
Piątek, 17 czerwca 2016

Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Niemczech

  |   Agata Kornhauser-Duda, w towarzystwie Danieli Schadt, odwiedziła Instytut Polski (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda, w towarzystwie Danieli Schadt, odwiedziła Instytut Polski (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda, w towarzystwie Danieli Schadt, odwiedziła Instytut Polski (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda, w towarzystwie Danieli Schadt, odwiedziła Instytut Polski (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda, w towarzystwie Danieli Schadt, odwiedziła Instytut Polski (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkania Pierwszych Dam: Niemiec i Polski (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkania Pierwszych Dam: Niemiec i Polski (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkania Pierwszych Dam: Niemiec i Polski (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkania Pierwszych Dam: Niemiec i Polski (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkania Pierwszych Dam: Niemiec i Polski (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkania Pierwszych Dam: Niemiec i Polski (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Agata Kornhauser-Duda towarzyszyła Prezydentowi podczas wizyty w Republice Federalnej Niemiec i po raz kolejny spotkała się z Pierwszą Damą Niemiec – Danielą Schadt.

 

Po zakończeniu konferencji z okazji 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, w której udział wzięły Pary Prezydenckie Polski i Niemiec, Agata Kornhauser-Duda, w towarzystwie Danieli Schadt, udała się do Instytutu Polskiego. Tam Panie spotkały się z uczestnikami wymiany polsko-niemieckiej szkół gimnazjalnych. Uczniowie opowiedzieli o tym, czego doświadczają podczas wspólnych aktywności i co najbardziej podoba im się w kraju sąsiadów.

Zobacz także: Pierwsza dama z wizytą w Kopenhadze  

Agata Kornhauser-Duda podzieliła się zaś z młodzieżą swoimi doświadczeniach związanych z nauczaniem języka niemieckiego i wspominała wymiany polsko-niemieckie uczniów, które sama organizowała, będąc nauczycielką II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

 

Pierwsze Damy podkreśliły znaczenie takich inicjatyw w nauce języków i w integracji różnych narodowości oraz wyraziły nadzieję, że współpraca młodzieży nadal będzie jednoczyć nasze narody.

 

Poleć znajomemu