przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 20 czerwca 2016

Małżonka Przewodniczącego ChRL z wizytą w Warszawie

  |   Pierwsze Damy Peng Liyuan i Agata Kornhauser-Duda (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsze Damy Peng Liyuan i Agata Kornhauser-Duda (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsze Damy Peng Liyuan i Agata Kornhauser-Duda (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsze Damy Peng Liyuan i Agata Kornhauser-Duda (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsze Damy Peng Liyuan i Agata Kornhauser-Duda (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsze Damy Peng Liyuan i Agata Kornhauser-Duda (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

W ramach programu odrębnego Pierwsze Damy Peng Liyuan i Agata Kornhauser-Duda odwiedziły Muzeum Chopina.

 

Dyrektor Instytutu Chopina, Artur Szklener zaprezentował zbiory Muzeum, a następnie zaprosił obie Panie do wysłuchania koncertu fortepianowego w wykonaniu Krzysztofa Książka, uczestnika Konkursu Chopinowskiego z roku 2015. Peng Liyuan, która sama jest śpiewaczką , była pod ogromnym wrażeniem występu polskiego pianisty. Podkreśliła, że wielokrotnie na całym świecie słyszała już różne interpretacje utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu chińskich artystów, ale dzisiejszy mini koncert był wyjątkowy.


Z Muzeum, Panie udały się do restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. Tam w Nowej Pomarańczarni zjadły wspólnie lunch, podczas którego wymieniły swe doświadczenia na temat działalności charytatywnej. W drodze do restauracji podziwiały Aleję Chińską, w której tworzeniu w 2014 roku mieli udział sami Chińczycy.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.