| | |
A | A | A
Piątek, 17 czerwca 2016

Pierwsze Damy Polski i Niemiec odwiedziły XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego w Warszawie

  |   Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego. Do szkoły uczęszcza 560 uczniów, z tego ok. 180 do klas dwujęzycznych polsko-niemieckich. W liceum można zdawać egzamin DSD II (Deutsches Sprachdiplom), który uprawnia do studiowania np. w Niemczech. Agata Korhnauser-Duda jest honorową patronką tegorocznego Niemieckiego Dyplomu Językowego DSD.

 

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Niemczech Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia tablicy pamiątkowej poświęconej Grzegorzowi Przemykowi, maturzyście Liceum im. Frycza Modrzewskiego. Grzegorz Przemyk został śmiertelnie pobity przez funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej w 1983 roku. 

 

Pierwsze Damy obejrzały prezentację na temat szkoły i nauczania w klasach dwujęzycznych. W rozmowie z uczniami Panie miały okazję dowiedzieć się, jak szkoła prowadzi naukę języka niemieckiego oraz jak wygląda w praktyce wymiana młodzieży polskiej i niemieckiej w ramach obowiązującego od 25 lat traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec.

 

Agata Korhnauser- Duda podkreśliła, że działalność szkoły jest potwierdzeniem ustaleń tego ważnego dla obu sąsiedzkich państw dokumentu, który pogłębia przyjazne więzi między mieszkańcami Polski

i Niemiec.

 

Po prezentacji nastąpiła dyskusja panelowa, którą poprowadziła absolwentka szkoły Adrianna Gryżewska. Na koniec pobytu w liceum obie Panie podziwiały wystawione prace artystyczne uczniów, którzy wzięli udział w Festiwalu „FART”, szkolnej imprezie kulturalnej, którą organizuje Samorząd Uczniowski. Pierwsze Damy wysłuchały także specjalnie przygotowanej przez młodzież interpretacji popularnej piosenki pt. „Mensch” z repertuaru niemieckiego piosenkarza i aktora Herberta Grönemeyera.

 

Poleć znajomemu