| | |
A | A | A
Czwartek, 30 czerwca 2016

Pierwsza Dama odwiedziła siedzibę CARITAS Polska

  |   Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

W czwartek podczas wizyty w siedzibie Caritas Polska Agata Kornhauser-Duda miała okazję zapoznać się z różnorodną działalnością największej w Polsce organizacji charytatywnej. Ksiądz Prałat Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska opowiedział o historii i zasięgu działania organizacji, która wspiera potrzebujących na całym świecie. Pracownicy przedstawili Pierwszej Damie projekty krajowe i zagraniczne, które wychodzą naprzeciw aktualnym problemom społecznym.

 

Agata Kornhauser-Duda wspomniała, że jedną z pierwszych inicjatyw, w które włączyła się jako Pierwsza Dama była akcja Caritasu – Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której uczniowie otrzymują wsparcie w postaci wyprawki szkolnej. Małżonka Prezydenta RP zapewniła, że również w tegorocznej edycji Para Prezydencka przygotuje tornistry dla potrzebujących uczniów. Rozmowa w siedzibie Caritas Polska dotyczyła również pomocy na rzecz uchodźców świadczonej w kraju i poza granicami. Zobacz także: "Tornister pełen uśmiechów" od Pary Prezydenckiej

 

Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Kaplicę i Centrum Charytatywno-Edukacyjne Okopowa działające przy Caritas Polska, gdzie spotkała nauczycieli z Polski i Ukrainy, którzy inicjują właśnie w Warszawie międzynarodową współpracę szkół. 

Poleć znajomemu